«Велика п'явка»: унікальну рибу зловили у Горині на Рівненщині (ФОТО)
Вона має 7 зябрових мішків
Риболов Олександр Грицюк вперше зловив рибину, назву якої не знав. Чоловік опублікував світлину риби у групі Риболовля на Рівненщині із запитанням:
«Що це за риба?».
Деякі рибалки припускали, що це - вугор. Однак виявилося, що це рідкісний вид риби, який має назву мінога.
Її важко упіймати в наших краях.
На відміну від інших риб, міноги не мають парних плавців. Кісткового скелета та щелеп у міног також немає. Круглий рот міног здатний скорочуватися, як зіниця ока, завдяки кільцевим м’язам.
Завдяки такій будові ротової порожнини міноги присмоктуються до риби і живляться її м'язами та кров'ю.
Луски немає. Замість зябер у них 7 зябрових мішків, які відкриваються отворами по боках тіла. Найбільша довжина тіла дорослих особин до 23 см, маса до 20 г, тривалість життя загалом від 5 до 7 років.
Розмноження відбувається у квітні-травні при температурі води від 8-16°С. На нерест риба мігрує на невеликі відстані в чисті струмки і річечки. Самка відкладає до 6 тисяч ікринок, із яких виходять личинки-піскорийки. Личинка заривається в мул, живлячись різноманітними дрібними органічними частинками та водоростями.
Дорослі особини міноги взагалі не живляться й після нересту гинуть.
Чисельність цього виду у водоймах України дуже низька. Основними причинами зменшення ареалу є порушення типових біотопів у результаті зміни гідрологічного, хімічного та біологічного режимів водойм, спричиненої господарською діяльністю.
Тому на вилов міноги встановлена заборона.
Рівненський рибоохоронний патруль уточнює, що мінога - вид, що зникає, тому занесена до Червоної книги України. Про це повідомляє Рівне Вечірнє.
За порушення заборони вилову порушникам загрожує штраф від 340 до 510 грн.
Наші новини у Тelegram. Номер у Viber: 063-73-4-106-4
Радіо Трек: НОВИНИ