Українцям пояснили, як купити новорічну ялинку, щоб не отруїти сім'ю

Поради, які можуть врятувати вашу квартиру та рідних людей

Українці вже почали купувати ялинки для новорічних свят. Важливо враховувати, що виробники штучних ялинок іноді використовують небезпечний токсичний пластик, попередила експерт із захисту прав споживачів Ольга Котехова.

За словами фахівця, в останні роки штучні ялинки в Україні стали купувати все частіше, оскільки є можливість їх багаторазового використання.

Яку небезпеку несе штучна ялинка?

Такі «хвойні красуні» з пластику експерт рекомендує купувати в спеціалізованих магазинах, або в тих місцях, де покупцеві можуть надати документи на товар.

Річ у тому, що нерідко фіксуються випадки, коли новорічний декор був виготовлений з неякісного пластику, що в підсумку загрожує і дітям, і дорослим отруєннями від його випарів.

Ялинки з неякісної пластмаси легко займаються, тому в разі замикання в проводці подібна новорічна прикраса може моментально спалахнути й спричинити пожежу.

На відміну від легкозаймистої неякісної пластмаси, сертифікований і якісний пластик, навіть якщо загориться, спочатку плавитиметься, буде текти й видавати запах. Це дозволить вам своєчасно помітити небезпечну ситуацію та оперативно її усунути.

Як розпізнати «отруйну» ялинку?

Спеціалістка перерахувала способи, як при виборі новорічних дерев можна виявити небезпечні товари з неякісного пластику.

  1. Відсутність сильного токсичного запаху.

Якщо це запах просто нової пластмаси - не такий, що ріже нюх - тоді це нормально. Якщо сильний, стійкий - це вже небезпечно, - говорить Котехова.

  1. Якщо ви купуєте ялинку на ринку, уточніть у продавця, звідки була вона завезена, а ще перевірте маркування на упакуванні.
  2. Продавець зобов'язаний надати покупцеві документи, що підтверджують, що товар пройшов контроль і безпечний.

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Людмила Шуляка-Владика

Людмила Шуляка-Владика

Ключі

Знайдено ключі, на вулиці Вербовій у Рівному біля кафе «Любава». Поверну власнику +380680393490 [media=266598]

Знайдено собаку

Знайдено собаку в районі Басового Кута, порода вовкособ.  

Знайдено техпаспорт на прізвище Сергатюк

Сьогодні ввечері у ТРЦ «Екватор» у Рівному знайшли загублений технічний паспорт на автомобіль Gelly, який зареєстрований на Сергатюка Ігоря Борисовича. Знайдений документ передали у магазин «ANDRE TAN».

Більше оголошень