Українці продовжують втікати від війни: куди їдуть у 2026-му

Аж ніяк не до Польщі

Фото ілюстративне, з мережі
Фото ілюстративне, з мережі

Згідно з останніми даними Євростату, на кінець січня 2026 року понад 4,38 мільйона громадян України перебували під тимчасовим захистом в Європейському Союзі, що на 23 110 осіб більше, ніж на кінець 2025 року.

Німеччина продовжує залишатися лідером серед країн ЄС за кількістю осіб, які отримали тимчасовий захист, з понад 1,26 мільйона українців. Зростання в цій країні склало 9 610 осіб (+0,8%).

 

Відзначається також збільшення кількості українських біженців у Чехії та Іспанії.

Водночас Польща, яка традиційно приймала найбільше українців, зазнала зменшення на 3 250 осіб (-0,3%).

Причини зменшення кількості українців, які отримують тимчасовий захист у Польщі, можуть бути пов’язані з закінченням пільг, що були надані біженцям на початку війни. 5 березня 2026 року для багатьох українців у Польщі закінчуються пільгові умови перебування, що може стати причиною відтоку частини біженців.

За даними Євростату, більшість українців, які перебувають під тимчасовим захистом у ЄС, — це жінки (43,5%), неповнолітні (30,3%) та чоловіки (26,1%).

Джерело: inPoland

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4

Оксана Герасимчук

Відкрити плей-лист

Загублено документи

Загублено гаманець із документами. Усередині — пенсійне посвідчення, картка «Рівнянина» та банківські картки на ім’я Соловей Олександр Миколайович. Документи втрачені 23 червня. Якщо хтось знайшов або має будь-яку інформацію щодо його місцезнаходження, телефонуйте за номером: 050-43-50-103  

Знайдено номерний знак автомобіля

Знайдено номерний знак ВК2357ВО Хто загубив, звертатися (096)-150-7002

У Рівному знайдено номерні знаки

Автомобільні номерні знаки BK 6513 IX , їх залишили за адресою вулиця Млинівська, 15 на території заправки. Власника просять забрати за вказаною адресою.

Більше оголошень