Український науковець склав «бурштинову мапу» Полісся

Її аналоги нині активно розкуповують

Цілу книгу про поклади бурштину на Поліссі написав український геолог Павло Тутковський ще у 1911 році.

Також науковець склав мапу розміщення сонячного каміння, яке у ті часи цінували набагато менше, пише Північ-інфо

 

Сьогодні такі карти замовляють нелегальні копачі Рівненщини та Волині у спеціалістів. При чому, аналіз покладів бурштину робиться нехитрим методом.

Тутковського називають першим дослідником бурштину на Поліссі. Працював він переважно на Волині і першим дізнався про ці поклади. Свої дослідження науковець описав у книзі «Бурштин в Волинській губернії» (1911), де і вказав на місця родовищ цінного каміння.

У Луцькому повіті, за повідомленням лісничого М.О. Гусєва, бурштин зустрічається в межах Бережницького лісництва, на поверхні і на незначній глибині; його знаходили іноді робочі при проведенні осушувальних каналів. Про розміри і властивості шматків відомостей немає.

 

За повідомленням вчителя Бережницького училища Г. Тарасюка, знаходили колись (роки 3 тому) невеликі шматки бурштину в озерці біля с. Зульня, в шести верстах на північний захід від містечка Бережниця.

 

У селі Велике Ведмеже, Луцького повіту, був знайдений самородок бурштину в піску на поверхні «Гори Сірнухи», на захід від названого села. Самородок має неправильну округлену форму діаметром 3,8×2,7×2,1 см. Вага його дорівнює 11,09 грами, – розповідається у книзі.

Наші новини у ТelegramНомер у Viber: 063-73-4-106-4

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4

Редакція

Відкрити плей-лист

У Рівному знайшли автомобільний номер

У Рівному поблизу мікрорайону Південного, знайшли автомобільний номер ВК 4722 ІО   Власник може звертатися за номером: +380972381545  

У Рівному знайшли посвідчення УБД на прізвище Волошин

Знайдено посвідчення УБД видане Волошину Олегу Леонідовичу, забрати можна в КЕЧ м. Рівне. Контактний номер: +380972315064

У Рівному знайшли пенсійне посвідчення на прізвище Резімова

У Рівному поряд з кафе "Fortissimo" знайдено пенсійне посвідчення, на ім'я Ремізова Віра Олексіївна За деталями звертайтесь за номером: +380964330774

Більше оголошень