ON-LINE

Україна - в сірій зоні Європи. Інші країни для нас недоступні

п'ятниця, 16 жовтня 2020
Виявляється, наша країна не дотягує по всім можливим показникам

Цього тижня Рада Євросоюзу прийняла єдині підходи й індикатори для тих, хто подорожує між країнами європейського регіону.

Україна поки що не відповідає жодному з трьох європейських критеріїв щодо контролю за поширенням коронавірусної хвороби, які б дозволяли українцям подорожувати до Європи, повідомив під час брифінгу головний санітарний лікар України Віктор Ляшко.

За його словами, цього тижня Рада ЄС прийняла єдині підходи й індикатори для тих, хто подорожує між країнами європейського регіону.

Ключові показники: охоплення тестуванням, захворюваність (інцидентність) і частка позитивних результатів серед ПЛР-протестованих.

На їх підставі встановлюють рівні епідеміологічної небезпеки - у Європі це: зелений, жовтий або червоний, а також сірий - для країн, які не відповідають показнику охоплення тестуванням.

Країни, які не досягають показника у 300 тестів на 100 тис. населення, потрапляють у сіру зону і не можуть користуватися правилами для інших епідемічних зон. В Україні цей показник - 120.

 

Частка позитивних тестів повинна бути менш як 4%. В Україні позитивних тестувань - 18%.

 

Інцидентність у Європі для зеленого рівня епідемічної небезпеки має бути 25 випадків на 100 тис. населення. За словами Ляшка, для України "цей показник недосяжний" зараз, адже становить 179.

Головний санепідемлікар країни також нагадав, що на сьогодні іноземцям та особам без громадянства без поліса страхування перетин державного кордону України заборонений.

Після перетину кордону іноземці, які приїжджають, а також українці, які повертаються додому з країн з високим рівнем поширення коронавірусної хвороби, мають йти на самоізоляцію. Не йти можна лише, якщо є негативний ПЛР-тест, зроблений впродовж 48 годин до моменту перетину кордону або після цього.

Наші новини у Тelegram. Номер Радіо ТРЕК у Viber: 063-73-4-106-4 

КОМЕНТАРІ 0

КОМЕНТУВАТИ

Оголошення

  • Загублено ключ

    Знайдено  ключ від автомобіля «Тойота». Тому, хто загубив, прохання...
  • Знайдено таксу

    В районі Північного знайдено таксу чорного окрасу. Тому, хто загубив улюбленця, прохання...
  • Втрачено техпаспорт

    У Рівному втрачено тех паспорт на автомобіль ВАЗ 207, виданий на прізвище Семенович Микола....
БІЛЬШЕ ОГОЛОШЕНЬ
Ваш навігатор дорогами Рівного