ON-LINE

У ВУЗах Рівненщини значно зменшили кількість державних місць

вівторок, 25 липня 2017
Це стосується і коледжів
Фото ілюстративне

У Рівненських ВУЗах цього року Міністерство освіти значно зменшило кількість державних місць, порівняно із минулим роком.

Це стосується і коледжів, і вищих навчальних закладів. Однак, скільки це в абсолютних числах – сказати важко - через зміни у процедурі вступу на державну форму навчання.

Другий рік поспіль це визначає електронна система Міністерства освіти відповідно до пріоритетів, які вказують абітурієнти у своїх заявах. Університети не мають тепер до цього відношення.

Тобто, при подачі заяв на вступ абітурієнт оцінює бажання вчитися у тому чи іншому закладі, до прикладу, від 1-го до 9-ти. І у разі достатньої кількості балів, на навчання зараховують у той заклад, який студент поставить під номером один.

Після того, як у систему надходять усі ці результати – тоді, відповідно, і отримують навчальні заклади кількість державних місць – розповідає головний спеціаліст відділу професійно-технічної та вищої освіти Рівненської ОДА Майя Андрєєва:

- В нас державне замовлення адресне, тож кількість місць буде змінюватися, залежно від пріоритетності. Тобто, який пріоритет поставить абітурієнт – стільки місць і отримає ВУЗ. Тобто, остаточно це вже будуть знати, коли рекомендації отримають. Ну, але, в цілому, державне замовлення набагато зменшене. Якщо взяти коледжі – то це на 12% менше, порівняно з минулим роком. Щодо університетів – десь до 20-ти відсотків зменшено.

Прийом заяв закінчується 26 липня о 18:00 годині, а рекомендації (тобто, куди вступив абітурієнт) отримають до 12 години 1-го серпня.

Якщо абітурієнт згоден із рекомендацією – він має подати оригінали документів. Якщо ж ні – у такому разі майбутній студент має право вчитися на платній формі.

До слова, Міністерство освіти пообіцяло, що місця державного замовлення, які лишаться, повертати до міністерства не будуть, а за проханням закладів їх залишать для пільгових категорій.

Ілона Радзівіл Радіо Трек

КОМЕНТАРІ 0

КОМЕНТУВАТИ

Оголошення

  • Знайдено іноземні документи

    Сьогодні у Рівному в районі Ювілейний,  навпроти магазину Форд, знайдено іноземні...
  • Загублено документи на прізвище Шумський

    У Рівному в районі Боярки, на вулиці тувинських Добровольців загублено документи на прізвище...
  • Загублено жіночий червоний гаманець

    У п’ятницю 1 листопада в районі Ювілейний, Макарова, Вербова було...
БІЛЬШЕ ОГОЛОШЕНЬ
Ваш навігатор дорогами Рівного