У Рівному провели екскурсію однією з найстаріших вулиць міста (ФОТО, ВІДЕО)

Перші відомості про цю вулицю збереглися в архівах актів обстеження міста Рівне 1629 року

Цього літа щонеділі працівники Рівненської обласної наукової бібліотеки влаштовують у Рівному безплатні екскурсії. Минулої неділі вони вирішили провести такий захід на вулиці Шкільній. 

Зокрема, учасникам екскурсії розповіли, що колись у цьому місці був острів, який омивали два рукави річки Усті. І тут давно селилися люди. Це підтверджували знайдені під час будівельних робіт біля обласного апеляційного суду монети, горщики, предмети праці періоду як княжої доби, так ще більш ранніх поселень, зокрема 2-го тисячоліття до нашої ери.

Колись на вулиці Шкільній селилися євреї. Є згадка про єврейські поселення у єврейській енциклопедії датовані ще 1556 роком. Але найбільш активно євреї почали поселятися у Рівному за часів правління князів Любомирських.

Окрім розповіді про історію вулиці, учасникам екскурсії показали цікаві будівлі на Шкільній. Серед них є сучасні, але зроблені під старовину: з левами, гербами, кованими решітками. 

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4

Редакція

Відкрити плей-лист

У Рівному шукають собаку породи естонський гончак

Згубилася собака мисливської породи естонський гончак. Прохання повернути загубленого улюбленця за винагороду.

Знайдена картка Приватбанку

 Знайдена картка Приватбанку, універсальна. Територія газотрону. Поверну власнику який назве останні чотири цифри. +380975244009 [media=267008]

Знайдене пенсійне посвідчення

20.01.2022 на вул.Чорновола у Рівному водій VW Sharan BK2748CH Маркушевський В.О. втратив своє пенсійне посвідчення. Аби забрати документи завертайтесь за номером 0677954878

Більше оголошень