У Рівному обговорили проблему неконтрольованого випалювання сухостою

Та відповідальність паліїв перед законом

Нині на Рівненщині - найвищий клас пожежної небезпеки. Щодня вогнеборці ліквідовують по кілька пожеж у різних районах області. Значну їхню частину становлять зумисні підпали сухої трави та сміття.

За словами начальника Рівненського обласного центру з гідрометеорології Богдана Масовця, випалювання сухостою завдає шкоди не тільки екології, а й ставить під загрозу життя і здоров’я інших людей:

Спалювання сміття і листя – це, в першу чергу, вплив на здоров’я. При згоранні воно виділяє шкідливі домішки у повітря і це може викликати низку хвороб дихальних шляхів, в тому числі і рак. Друге: палії - злочинці, бо коли вони підпалюють сміття і лишають його без нагляду, вогонь може перекинутися на будівлі. Третє: коли випалюють листя і стерню біля доріг, дим іде на проїжджу частину і це становить небезпеку для водіїв. Вони просто не бачать інших учасників руху.

Особу правопорушника не завжди вдається встановити, адже багато господарів підпалюють листя і йдуть геть, каже начальник відділу державної екологічної інспекції Олег Семенюк. Так, з початку року до адміністративної відповідальності притягнули 37 осіб, серед яких були і посадовці.

Штраф за випалювання сухої рослинності без дозволу для громадян складає від 170 до 340 грн. Для посадових осіб ця сума збільшується у 5-7 разів.

 

Якщо ж йдеться про випалювання сухостою на території природно-заповідного фонду – розмір штрафу збільшується до 340-680 та 1190-1700 грн, відповідно.

Головні причини виникнення пожеж у лісах – це зумисні підпали та людська недбалість, каже перший заступник начальника обласного управління лісового та мисливського господарства Михайло Прокопчук:

На сьогодні ми зафіксували чотири випадки лісових пожеж. Кожен виїзд бригади на місце події обходиться управлінню не менш, як у 5 тис грн.

Між іншим, у поліції зазначили, що до відповідальності можна притягнути не тільки за випалювання сухої рослинності без дозволу, а й за порушення державних стандартів і норм утримання населених пунктів (ст. 152 КуАП). У цьому випадку на особу накладають штраф у розмірі 340 – 1 360 грн.

За словами заступника начальника управління превентивної діяльності ГУНП Рівненщини Олександра Бортника, за осінній період вони склали уже близько 30 таких протоколів.

До слова, найвищий рівень пожежної небезпеки на території області збережеться до понеділка, 22 жовтня.

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4

Редакція

Відкрити плей-лист

Посвідчення водія Рабешко

27.09.2023 р. загублено посвідчення водія на прізвище Рабешко Роман. Орієнтовно по маршруту від гуртожитків РДГУ №4 і №5, через "Текстильник" і до а/с Чайка.

Втрачено документи на прізвище Скубік

У Рівному в районі Північного втрачено документи, на прізвище Скубік, а також техпаспорт на автомобіль та телефон. Прохання повернути за винагороду, телефонуйте 

Втрачено документи на прізвище Петренчук

06 серпня на мікрорайоні «Північний» було втрачено сумку через плече сірого кольору з документами на прізвище Петренчук. Якщо ви знайшли ці документи, прохання повернути за винагороду Тел.: (066) 67 07 841

Більше оголошень