У Рівному хочуть збудувати власні очисні споруди (ФОТО)

В межах фінансової угоди між Україною і Європейським інвестиційним банком

Фото ілюстративне

З цією метою відбулися громадські обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля виконання робіт відповідно до проекту «Комплексна модернізація систем централізованого водопостачання та водовідведення міст Рівненської області в межах РОВКП ВКГ «Рівнеоблводоканал».

Під час обговорень директор «Рівнеоблводоканалу» Андрій Карауш розповів, що проект, який реалізовується у межах програми розвитку муніципальної інфраструктури України, допоможе знизити негативний вплив на навколишнє середовище. Крім того, він сприятиме покращенню послуг у сфері водопостачання та водовідведення, а також очищенню стічних вод у межах області. Говорить керівник підприємства:

Проект передбачає реалізацію 12 заходів. Насамперед – це будівництво у Рівному нових очисних споруд, які забезпечать повний цикл очистки стічних вод, що позитивно вплине на екологічну ситуацію в області.

Також цей проект включає реконструкцію кількох наявних насосних станцій та каналізаційних очисних споруд, закупівлю спецобладнання та будівництво системи централізованого водовідведення у Басовому Куті. А це, своєю чергою, призведе до значної економії електроенергії, мінімізації втрат питної води і покращення якості послуг.

До слова, останнім часом в окремих ЗМІ з’явилась інформація про те, що нібито на місцевому підприємстві «Льонокомбінат» уже відкрили нові очисні споруди. Тож цілком логічно, що в ході обговорення присутніх цікавило і це питання.

Якби їх будували, - говорить директор «Рівнеоблводоканалу» Андрій Карауш, - то перед цим у нас, принаймні, мали би взяти технічні умови. Цього не було. І взагалі, якщо проаналізувати структуру стоків, які нам скидає підприємство, то жодних змін ми не бачимо. А якби запрацювали там нові очисні споруди, вони мали би бути.

Загалом, за словами Андрія Карауша, подібні, до цього що обговорювали, проекти вимагають комплексної оцінки впливу можливих шкідливих факторів на природне середовище. Саме тому фахівці «Рівнеоблводоканалу» підготували звіт, у якому проаналізували вплив кожного заходу на довкілля.

Після оцінки звіту Міністерством екології підприємство матиме повний комплект документів для початку вже більш предметної роботи з підготовки угоди на кредитування Європейським інвестиційним банком.

За попередніми підрахунками, комунальному підприємству повинні надати 20 млн євро кредиту під незначні 3-4% річних із пільговим періодом у вісім років.

Загалом же, повністю погасити кредит повинні впродовж 30 років.

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Богдана Карц

Богдана Карц

Відкрити плей-лист

Портфель

В центрі Рівного – у критому ринку, загублено портфель з ноутбуком Samsung . Прохання повернути за винагороду. 

У Рівному шукають собаку породи естонський гончак

Згубилася собака мисливської породи естонський гончак. Прохання повернути загубленого улюбленця за винагороду.

Знайдена картка Приватбанку

 Знайдена картка Приватбанку, універсальна. Територія газотрону. Поверну власнику який назве останні чотири цифри. +380975244009 [media=267008]

Більше оголошень