У Мехіко відкопали стіну з людських черепів часів ацтеків

Стіну з людських черепів часів Імперії ацтеків виявили мексиканські археологи в ході розкопок в історичному центрі Мехіко.

Про це повідомляють на сайті Національного інституту археології та історії Мексики, передає lenta.ru.

Стіна з розчину вапна, піску і вулканічного гравію довжиною понад 34 метри знайдена на глибині двох метрів на вулиці Гватемала. У центральній частині споруди висотою 45 сантиметрів виявлені черепи, викладені у формі кола.

За словами координатора археологічної програми Рауля Баррера, стіна датується кінцем XV - початком XVI століття і називається мовою ацтеків «цомпантлі». Як вважають вчені, стіна є частиною Великої цомпантлі Теночтітлана - столиці Ацтекської імперії, що розташовувалася на території сучасного Мехіко.

До теперішнього часу вчені-археологи знайшли 35 черепів, проте передбачається, що їх було набагато більше. Велика частина черепів належала молодим чоловікам, проте також трапляються кістки жінок і дітей. Вчені вважають, що основна частина черепів належала ворогам ацтеків, яких принесли в жертву і обезголовили.

Як відзначають археологи, значна частина споруди виявилася зруйнованою в ході завоювання Ацтекської імперії іспанцями. Після завершення розкопок стіну планується відкрити для огляду.

Загублено документи на Музичук

Загублено гаманець з документами на прізвище Музичук Андрій. Прохання повернути за винагороду.    

Знайдено самокат

В районі Лебединки знайдено дитячий самокат. Тому, хто загубив, прохання телефонувати:  

Загублено гаманець і документи

Напередодні в районі Чайки було загублено чоловічий гаманець з документами та посвідченням водія, виданими на прізвище ЛОХВИЧ ВАСИЛЬ ЙОСИПОВИЧ. Прохання повернути за винагороду.

Більше оголошень