У дитсадку попросили довідку: рівнянам пояснили, де взяти документи до 1 вересня

Аби відправити дитину на навчання 

У дошкільні навчальні заклади Рівного потрібно надати довідку про те, чи була дитина у контакті з хворими на COVID-19. Повноцінно працювати в умовах адаптивного карантину садочки міста починають уже з 1 вересня.

Як батькам отримати документ і чи потрібно йти у поліклініку, Суспільне запитало в освітян і медиків.

Що кажуть освітяни Рівного

Вимога надати у садочок довідку про те, чи була дитина у контакті з хворими на коронавірус дійсно існує, оскільки в Україні до 31 жовтня – адаптивний карантин. Про це повідомила начальниця міського відділу дошкільної освіти Галина Ремизович.

- Але нікуди ходити не потрібно. Щоб мінімізувати віддування, батьки повинні зателефонувати до педіатрів, сімейного лікаря, вони перевіряють, де проживають батьки: чи не було спалаху, контактних.

 

І надсилають на електронні адреси закладів ці довідки. Це «електронні» довідки, це не зобов'язує йти батьків до поліклінік, – заявила Галина Ремизович.

Для діток, які йдуть у дитсадочок вперше, окрім електронної довідки, потрібні такі документи: довідка, що дитина здорова і може відвідувати ДНЗ, обов'язково – копія картки щеплення, заява і копія свідоцтва про народження.

Всі заклади отримують електронні довідки і донині, запевнила Галина Ремизович, проблем з їх отриманням не було.

У разі, якщо у батьків виникають непорозуміння з цього приводу, порадила дзвонити за номером +38(0362)63-41-08.

Не все так однозначно: дві історії батьків дошкільнят

Батьків дитини, яка йде у старшу групу, у дитсадку попросили довідку. Але щоб її отримати – потрібно було безпосередньо йти у поліклініку, – розповів у «Темі дня» батько дошкільняти.

- Лікар сказав, що коли ми були в «зеленій» зоні, оці всі довідки електронні, вони проходять і надсилаються в дитсадочок.

 

А ми зараз в «жовтій» зоні й потрібна довідка письмова.

 

 

Мені здається, це створить навіть корупційну схему, тому що адекватні люди будуть уникати цих масових скупчень, – сказав батько дитини Сергій Сирочук.

Фото - Суспільного

Суспільне уточнило, що йдеться про лікаря з дитячої поліклініки на Грушевського. 28 серпня вже іншій матері, яка звернулась за довідкою до лікаря цієї ж установи, повідомили, що потрібно прийти на прийом з дитиною.

- Я категорично відмовилась, посилаючись на інформацію міської освіти, бо вони ж сказали, що достатньо дзвінка.

 

Лікарка потім погодилась підготувати електронну довідку, але попросила зареєструватись на прийом. Я це зробила, чекаю, але 100% гарантії немає, що вона її видасть.

 

Може скаже, що я не з'явилась, – розповіла мама дошкільняти, яка не захотіла називати імені.

Роз'яснення від міського управління охорони здоров'я

Педіатри, які знають «своїх» діток, з метою запобігання поширення інфекції, в телефонному режимі можуть поспілкуватися з батьками, зібрати епіданамнез: чи не була дитина або хтось зі сім'ї в контакті з хворими на COVID-19 і надіслати у ДНЗ довідку в електронному режимі, пояснила начальниця інформаційно-аналітичного центру міського управління охорони здоров'я Валентина Опанасик:

 - Але попросити записатись на прийом і привести дитину у поліклініку можуть у випадку, якщо з лікарем нещодавно заключена декларація й він не бачив жодного разу свого пацієнта.

 

Прийти на прийом могли попросити також дітей, які обслуговуються у міській дитячій поліклініці №3, що на Грушевського. Там, за інформацією управління охорони здоров'я, 27 та 28 серпня не могли видати електронні довідки з технічних причин.

Якщо лікар на заміні, але дитинка постійно обслуговується в даному закладі, то у поліклініці також видадуть електронну довідку.

Також електронна довідка дійсна незалежно від того, у якій карантинній зоні місто знаходиться.

Якщо Рівне стане «червоним», ймовірно, що дошкільні заклади взагалі закриють, але такі рішення прийматимуть уповноважені органи.

Жодних інших довідок 1-го вересня у дитсадочки не потрібно надавати, якщо дитина уже відвідувала даний заклад, – зазначили в міському управлінні охорони здоров'я.

Проте, якщо ж дитина вперше йде в ДНЗ – вона проходить профілактичний огляд усіх необхідних вузьких спеціалістів, після чого педіатр чи сімейний лікар оформляє та видає необхідну медичну документацію.

Нагадаємо, у п’ятницю стало відомо, що у Рівному можуть закрити один з дитсадків. Через спалах коронавірусу. Більше про це стане відомо вже завтра, 31 серпня. 

Наші новини у Тelegram. Номер Радіо ТРЕК у Viber: 063-73-4-106-4 

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Ліна Захарова

Ліна Захарова

Відкрити плей-лист

У Рівному шукають собаку породи естонський гончак

Згубилася собака мисливської породи естонський гончак. Прохання повернути загубленого улюбленця за винагороду.

Знайдена картка Приватбанку

 Знайдена картка Приватбанку, універсальна. Територія газотрону. Поверну власнику який назве останні чотири цифри. +380975244009 [media=267008]

Знайдене пенсійне посвідчення

20.01.2022 на вул.Чорновола у Рівному водій VW Sharan BK2748CH Маркушевський В.О. втратив своє пенсійне посвідчення. Аби забрати документи завертайтесь за номером 0677954878

Більше оголошень