У Дубровицькому районі масове всихання сосни

Аби дослідити проблему масового всихання сосни на території Дубровицького району в зоні діяльності Висоцького та Дубровицького лісгоспів, там провели виїзну нараду-семінар за участю представників органів виконавчої влади та місцевого самоврядування району, спеціалістів ДСЛП «Рівнелісозахист», керівників та спеціалістів ДП «Дубровицький лісгосп» та ДП «Висоцький лісгосп».

Фахівці запевняють у необхідності проведення санітарних рубок задля збереження лісу від масового всихання. Адже громадськість неоднозначно ставиться до лісогосподарських заходів, часто не розуміючи доцільності їх проведення.

На сьогодні лісознавці сходяться на думці, що першопричиною всихань найімовірніше є суттєве зниження рівня ґрунтових вод, ослаблення насаджень, що призводить до масового розмноження шкідників та поширення грибкових захворювань.

Що ж до шляхів подолання цього явища, то наразі інших рекомендацій як вчасно прибирати всихаючі дерева – немає. Роботи ці проводити потрібно оперативно, адже від появи перших ознак хвороби до повної втрати якості деревини проходить всього 2-3 місяці.

Останнім часом все більше звучить звинувачень на адресу лісівників у тому, що вони масово і безконтрольно вирубують ліси. Ми не заперечуємо: рубати дійсно доводиться більше, але це обґрунтовані рубки, на які є всі необхідні дозволи. Вони потрібні, щоб врятувати сосновий ліс від подальшого зараження і всихання, – коментує головний спеціаліст-лісопатолог відділу охорони та захисту лісу Рівненського обласного управління лісового та мисливського господарства Андрій Артишок.

 

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Ольга Радянська

Ольга Радянська

Знайдено посвідчення дитини з багатодітної сім’ї на прізвище Антонюк

Посвідчення дитини з багатодітної сім’ї, яке належить Антонюку Богдану Сергійовичу, знайшли у Рівному. Дата видачі 17 січня 2019 р.  

Загубився великий папуга

Сьогодні зранку в районі Пивзаводу у Рівному загубився ожереловий великий папуга зеленого кольору.

Знайдено карту поляка на прізвище Petrychenko

[media=238993] В районі Боярки у Рівному знайдено карту поляка, на ім'я Petryczenko Andrzej (Petrychenko Andrii) 2003 р.н.

Більше оголошень