У США померла впливова високопосадовиця. Жінка, про настрій якої судили за брошкою (ФОТО)

За місяць до смерті Олбрайт написала про крах Росії

Мадлен Олбрайт, чеська іммігрантка, яка стала першою жінкою держсекретарем в історії США, померла у віці 84 років. Про це повідомляє www.bbc.com.

Олбрайт була ветераном дипломатії та зовнішньої політики. Вона стала головним дипломатом Америки в 1997 році в адміністрації Білла Клінтона, ставши жінкою найвищого рангу в уряді США.

Олбрайт, яку часто називали «поборницею демократії», відіграла важливу роль у тому, щоб покласти край етнічним чисткам у Косові.

 

Про її смерть від раку повідомили в Держдепі США.

Олбрайт уроджена Марія Яна Корбелова. Вона народилася в Празі в родині чехословацького дипломата, родина якого емігрувала до США та попросила притулку після вторгнення СРСР.

Олбрайт була прихильницею жорсткого курсу США в міжнародних відносинах, виступала за посилення позицій США в НАТО, за всебічний захист інтересів США, не зупиняючись також перед застосуванням військової сили.

Цікаво, що 23 лютого, за місяць до смерті, вона написала для The New York Times статтю, яка тепер виглядає як політичний заповіт. На це вказав український журналіст, аналітик Віталій Портніков.

 - Замість того, щоб прокладати шлях Росії до величі, вторгнення в Україну забезпечить ганьбу Путіна, залишить його країну дипломатично ізольованою, економічно скаліченою і стратегічно вразливою перед сильнішим, більш єдиним західним альянсом.

 

Такий акт агресії майже напевно змусить НАТО значно зміцнити свій східний фланг і розглянути питання постійного розміщення сил у країнах Балтії, Польщі та Румунії. І це викличе запеклий український збройний опір за сильної підтримки Заходу.

 

Це буде далеко не повторення анексії Росією Криму у 2014 році; це буде сценарій, що нагадує злощасну окупацію Радянським Союзом Афганістану у 1980-х роках, - процитував Олбрайт український публіцист Віталій Портніков. 

Нагадаємо, журналісти часто звертали увагу на дипломатичну мову прикрас Мадлен Олбрайт. Брошки Олбрайт – всі ці метелики, ракети, квітки, прапорці, скарабеї й лисички завжди привертали увагу під час офіційних візитів.

Сама ж Олбрайт тільки говорила:

 

«Читайте мої брошки, це ювелірна дипломатія».

Посередництвом брошок Мадлен Олбрайт прагнула висловити свій настрій, ставлення до переговорів і країни, до якої з високою дипломатичною місією приїхала.

Якщо передбачалось, що переговори не будуть приємними, це підкреслювала брошка у вигляді бджоли з жалом, і навпаки, якщо сторони дійдуть компромісу, на комірі костюма красувалась брошка у вигляді квітки чи легкої кульки.

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Ліна Захарова

Ліна Захарова

Відкрити плей-лист

У Рівному шукають собаку породи естонський гончак

Згубилася собака мисливської породи естонський гончак. Прохання повернути загубленого улюбленця за винагороду.

Знайдена картка Приватбанку

 Знайдена картка Приватбанку, універсальна. Територія газотрону. Поверну власнику який назве останні чотири цифри. +380975244009 [media=267008]

Знайдене пенсійне посвідчення

20.01.2022 на вул.Чорновола у Рівному водій VW Sharan BK2748CH Маркушевський В.О. втратив своє пенсійне посвідчення. Аби забрати документи завертайтесь за номером 0677954878

Більше оголошень