У селі чи в місті: Еколог поставив крапку в питанні, де чистіша вода
Відповідь здивує

Член Ради Українського водної асоціації, еколог Леонід Бицюра розповів, що вода в країні забруднюється не лише під впливом промислових підприємств, які діють в містах, значної шкоди завдає і сільське господарство.
Адже в аграрному секторі активно застосовують хімічні препарати для захисту рослин: пестициди, гербіциди, інсектициди. Ці речовини мають різний термін розпаду, проте в результаті опадів і зрошення вони проникають у ґрунт, а згодом і у воду.
Найбільше екологічного навантаження, за словами екологи, створюють свинокомплекси та птахоферми. Ситуацію ускладнює відсутність належного контролю.
Ще одна суттєва причина забруднення – комунально-побутові стоки, особливо в регіонах, де відсутні очисні споруди. Це спричиняє потрапляння у воду не лише мікроорганізмів, але й залишків медикаментів та побутових хімікатів.
У великих містах ситуація дещо краща завдяки наявності централізованих очисних систем. Натомість у сільській місцевості ситуація неоднозначна – хоча забруднення менш масштабне, його щільність може бути значно вищою. Тож популярна думка, що в селах чистіша вода, не завжди відповідає дійсності.
Джерело: Главком
Радіо Трек: НОВИНИ