У Рівному завершили роботу над древнім транспортом (ФОТО/ВІДЕО)

І запустили його на воду

У Рівному завершили реконструкцію історичного човна-довбанки в парку історичної реконструкції «Городище Оствиця».

Як повідомляє «ЮА:Рівне», човен виготовили з колоди тополі. Засновник «Оствиці» Юрій Ойцюсь, над човном працювали 10 днів.

Його назвали «Уборть», на честь місця, де знайли торік човень 14 сторіччя.

Дерево передав ентузіастам Трест зеленого господарства. Його зрізали на перехресті Дубенська – Макарова під час будівництва кільця.

Уборть же готова, її поставили на воду.  В парку «Оствиця» на ній кататимуть туристів, - каже Юрій Ойцюсь.

Поки що на ній пливли 4 людини, однак згодом планують посадити туди більше людей. Після випробовувань довбанку залишать стояти на воді, а пізніше дістануть, підсушать та оброблять очікувані тріщини.

Це репліка човна, який знайшов Андрій Петраускас торік на Уборті в селі Хочине на Житомирщині. Їхній човен називають «Хочинь». Ми свій човен назвали «Уборть», тому що це репліка човна їхнього, тільки трішки коротша – на скільки дерева вистачило, – розповів Юрій Ойцюсь.

Згідно з його словами, такі човни робили наприкінці 14 – початку 16 століть. Випробувати його охочі зможуть вже у 2022 році. Тоді планують зробити туристичну атракцію – мандрівки у плавні.

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4

Редакція

Відкрити плей-лист

У Рівному знайшли техпаспорт на автомобіль Hyundai

У Рівному знайшли техпаспорт на автомобіль Hyundai. Якщо документи ваші - телефонуйте 

У Рівному знайдено окуляри та телефон

У Рівному, на вул. Відінська, 39 біля М'ясомаркета/ біля АТБ знайдено  окуляри  та телефон. Знайдене передали продавцям на касу магазину 

Посвідчення водія Рабешко

27.09.2023 р. загублено посвідчення водія на прізвище Рабешко Роман. Орієнтовно по маршруту від гуртожитків РДГУ №4 і №5, через "Текстильник" і до а/с Чайка.

Більше оголошень