У Рівному на під’їздах будинків розклеїли оголошення з проханням «захистити ЗОШ #4» (ФОТО)

Батьки б'ють на сполох та йдуть на протест

Школу № 4 у Рівному приєднають до ліцею «Престиж», оскільки вона невелика, а згідно з реформою освіти мала б стати гімназією, тобто дев'ятирічкою. Інформація про це з'явилася минулого тижня. Наполохані батьки не розуміють, що відбувається, та б'ють на сполох.  Щобільше, планують виходити на мітинги. Про це стало відомо з листівок, які розклеїли на під’їздах житлових будинків.

Такі листівки є цілковитою маніпуляцією, вважає депутатка міської ради Рівного Галина Кульчинська. Та додає, що насправді пропозиція об'єднати два навчальні заклади в один – ліцей «Престиж» вигідна учням школи № 4:

З вересня місяця цього року змінюються юридичні статуси загальноосвітніх закладів міста - просто шкіл вже не буде, а будуть початкові школи, гімназії і ліцеї. Початкова школа - це школа, в якій навчаються діти тільки молодших класів. Гімназія І-ІІ ступенів школа де навчаються діти без 10-11 класів. Гімназія І-ІІІ ступенів називається ліцеєм, в якому вчаться діти до повного закінчення середньої освіти, тобто 10-11 класи.

 

Так от, згідно з поданими самими закладами пропозиціями, з 01.09.2022 року школа №4 стає гімназією І-ІІ ступенів, тобто учні сьогоднішньої ЗОШ№4, закінчивши в ній 9 клас, мають шукати собі новий навчальний заклад, якщо хочуть мати повну середню освіту.

 

Злиття двох навчальних закладів в ліцей «Престиж» дасть сьогоднішнім учням 2-9 класів школи №4 вчитися і отримати атестати в приміщенні рідного їм навчального закладу, крім того, статус ліцею дає й інші перспективні можливості розвитку.

Чому виникло питання про об'єднання?

В Рівному є шалений попит батьків на навчання в ліцеї «Престиж» - з 240 учнів, які заплановано можуть там вчитися, сьогодні навчається 700.

 

Натомість ситуація з заповненням ЗОШ №4 інакша - з проектної потужності 560 учнів, зараз в ній навчається 500 і останні роки заклад системно недобирає школярів.

Що буде у випадку об'єднання двох закладів?

По-перше: учні абсолютно всіх класів та їхні вчителі гарантовано лишаються в приміщенні своєї школи №4 і для них нічого не міняється - і це важливо.

 

По-друге: ніяких коштів за додаткові освітні послуги ніхто з учнів четвертої школи не платитиме і ніхто їх не вимагатиме.

 

По-третє: гарантією цих двох речей мають бути публічні заяви з цього приводу директора ліцею «Престиж», тому що саме він відповідає за такі рішення.

Треба також знати, що «Престиж» ніякий не приватний заклад, а комунальний заклад міста і підпорядковується, в тому числі рішенням управління освіти і сесії Рівнеради. З 1 вересня цього року з «Престижу» в ЗОШ№4 перейдуть вчитися учні 9-11 класів.

Але все ж є одна проблемка

Чи повністю безпроблемним є таке об'єднання?

 

На мою думку - ні. Відкритим залишається питання місця навчання дітей, батьки яких з 01.04. писали заяви в перший клас саме четвертої школи.

 

Річ у тому, що вся початкова школа «Престижу» і надалі буде перебувати в корпусі на вулиці Данила Галицького. А от про це батьків не повідомили. І не могли повідомити, бо ідея об'єднання двох закладів виникла в управлінні освіти міста вже після того, як батьки написали відповідні заяви.

 

Як розрулять цю ситуацію - не знаю. Як на мене, діти, які збиралися вчитись в першому класі саме четвертої школи, мають там і вчитись, якщо живуть поруч - це їхнє гарантоване право.

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Діана Білоус

Діана Білоус

Відкрити плей-лист

У Рівному шукають собаку породи естонський гончак

Згубилася собака мисливської породи естонський гончак. Прохання повернути загубленого улюбленця за винагороду.

Знайдена картка Приватбанку

 Знайдена картка Приватбанку, універсальна. Територія газотрону. Поверну власнику який назве останні чотири цифри. +380975244009 [media=267008]

Знайдене пенсійне посвідчення

20.01.2022 на вул.Чорновола у Рівному водій VW Sharan BK2748CH Маркушевський В.О. втратив своє пенсійне посвідчення. Аби забрати документи завертайтесь за номером 0677954878

Більше оголошень