ON-LINE

Тисячі рівнян прийшли до Свято-Покровського собору у Рівному (ФОТО)

вівторок, 14 серпня 2018
1/13
У святковому настрої

14 серпня православний світ відзначає свято Маковія - від імені семи мучеників Старого Завіту - Маковеїв. Його ще називають Мокрим, або Спасом на воді. На Маковія прийнято вшановувати воду, пекти пряники, пироги та млинці з медом і маком.

Історія виникнення цього свята у Константинополі була пов’язана передусім з тим, що на спекотний серпень припадав пік епідемій. З метою запобігання хворобам і людським смертям установився звичай здійснювати хресну ходу, освячуючи вулиці й дороги Хрестом Господнім – священною реліквією, яку заради цього виносили з царської скарбниці. 

Нині під час церковного богослужіння хрест виноситься на середину храму, де відбувається поклоніння йому.

Крім того, існує повір'я, що 14 серпня не можна купатися у відкритих водоймах. Мовляв, злі сили можуть потягти під воду. В цей день освячують воду у криницях і водоймах.

На Медового Спаса віряни в Україні ходять до церкви, щоб освятити букет з польових квітів з маком, та вітають один одного.

Свято Маковея є першим осіннім святом, з яким пов’язують закінчення літа. На Маковія починали відлітати у вирій ранні птахи, бо вже "Святий Спас приготував усього про запас" – і дощ, і вітер, і холод, і тепло.

КОМЕНТАРІ 0

КОМЕНТУВАТИ

Оголошення

  • Знайдено посвідчення учасника бойових дій

    У Рівному знайдено посвідчення учасника бойових дій на прізвище Трачук...
  • Знайдено документи на Титарчук

    Знайдено документи на прізвище Титарчук Микола. Тому, хто загубив, прохання...
  • Загублено документи на Сакур

    Вчора, 28 січня, було загублено гаманець з документами на прізвище Сакур...
БІЛЬШЕ ОГОЛОШЕНЬ
Ваш навігатор дорогами Рівного