Тисячі рівнян прийшли до Свято-Покровського собору у Рівному (ФОТО)

У святковому настрої

14 серпня православний світ відзначає свято Маковія - від імені семи мучеників Старого Завіту - Маковеїв. Його ще називають Мокрим, або Спасом на воді. На Маковія прийнято вшановувати воду, пекти пряники, пироги та млинці з медом і маком.

Історія виникнення цього свята у Константинополі була пов’язана передусім з тим, що на спекотний серпень припадав пік епідемій. З метою запобігання хворобам і людським смертям установився звичай здійснювати хресну ходу, освячуючи вулиці й дороги Хрестом Господнім – священною реліквією, яку заради цього виносили з царської скарбниці. 

Нині під час церковного богослужіння хрест виноситься на середину храму, де відбувається поклоніння йому.

Крім того, існує повір'я, що 14 серпня не можна купатися у відкритих водоймах. Мовляв, злі сили можуть потягти під воду. В цей день освячують воду у криницях і водоймах.

На Медового Спаса віряни в Україні ходять до церкви, щоб освятити букет з польових квітів з маком, та вітають один одного.

Свято Маковея є першим осіннім святом, з яким пов’язують закінчення літа. На Маковія починали відлітати у вирій ранні птахи, бо вже "Святий Спас приготував усього про запас" – і дощ, і вітер, і холод, і тепло.

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Ольга Мартинюк

Ольга Мартинюк

Відкрити плей-лист

Знайдено документи на прізвище Кірюшин

У Рівному знайдено документи, на прізвище Кірюшин Володимир. Власник може телефонувати:

Втрачено посвідчення УБД

У суботу 25 лютого у Рівному  було втрачено посвідчення УБД, на прізвище Полюхович Юрій. Ймовірно документи згубили у тролейбусі №1 близько 10:30 ранку. Прохання повернути за винагороду. Телефонуйте:

У маршрутці занйшли документи Катерини Ільчук

У маршрутці №57 знайдено пакет документів виданих на прізвище Катерини Ільчук. Власниця може звертатися  за номером

Більше оголошень