Рівненщина - третя у боротьбі з туберкульозом

Натомість, Україна загалом - на першому місці за захворюваністю в Європі

Проблема із туберкульозом вже 20 років панує в Україні. Наша держава за кількістю хворих - на першому місці в Європі. Найбільшою проблемою є мультирезистентна форма сухот, тобто та, яка важко піддається лікуванню. У таких випадках для лікування прописують від семи до дев`яти видів антибіотиків, не кожен організм може витримати таке навантаження. А найбільш розповсюджена форма передачі інфекції, за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, – внутрішньо-лікарняна.

Разом з тим, за 9 місяців на Рівненщині виявлено 42 випадки сухот. А от світові показники діагностування в десятки разів вищі. Медики кажуть, що одна з проблем – занедбані форми туберкульозу, тобто наявність хвороби пропускають сімейні лікарі. Тож, на загальнодержавному рівні Міністерство охорони здоров’я розробило стратегію до 2020 року, розповідає заступник головного лікаря з лікувальної роботи Обласного протитуберкульозного диспансеру Микола Ординський:

 

- Із 2015 до 2020 року необхідно досягти наступних цілей, адаптованих до глобальної стратегії «Покласти край туберкульозу»: зниження захворювання на 25%, смертності на 35%, і показник ефективного лікування хворих (мультирезистентного туберкульозу) на рівні не нижче 75%, тобто, в нас вже стратегія є, є завдання кожного року знижувати на 1% і захворюваність, і смертність.

 

Між тим, медики налаштовані оптимістично, сподіваються, що їм вдасться досягти поставлених цілей. За ефективністю лікування туберкульозу минулого року Рівненщина посіла 3 місце в Україні. Кажуть, є резерви для лікування і мультирезистентних форм, переформатувавши Страшівську, Рівненську та Острожецьку тублікарні в хоспіси. Разом з тим, за словами Миколи Ординського, проблем з необхідними ліками у медзакладх не виникає, адже усі тублікарні забезпечені медикаментами в повному обсязі.

 

 

 

 

 

Загубилося цуценя в районі ринку "Ювілейний"

07 квітня в районі ринку "Ювілейний" було загублено цуценя рудого окрасу, має особливу прикмету: маленька грижа на животі. Вік цуценяти 1,5 міс. Усіх, кому відоме його місцеперебування, просимо відгукнутися за номером: (068) 937 33 64

Згубився кіт

В районі Газотрону згубився кіт сіро-рудого окрасу з білою грудкою. Котик має особливу прикмету – він без хвоста! Прохання повернути загубленого улюбленця за винагороду.    

Знайдено цуцика

  На території Метро знайдено цуценя рудого окрасу з нашийником. Тому, хто загубив улюбленця, прохання телефонувати:          

Більше оголошень