Цукор на зиму краще купувати в листопаді

Експерти розповіли, які продукти найближчим часом подорожчають, а які вже досягли свого цінового максимуму

Від листопада цього року і до 30 червня 2016 уряд України скасував державне регулювання цін. Таким чином, уряд не буде підтримувати ціни на вершкове масло, сухе молоко, кукурудзу і ячмінь.

За словами аналітика інформкомпанії "ПроАгро" Ярослава Левицького, вершкового масла в надлишку, ціни на нього зараз ринкові, як і на сухе молоко, тому навряд чи зміняться, як і вартість гречки, - вони і так високі. Дефіциту цих продуктів не очікується.

Через зменшення поголів'я худоби відчутно подорожчає яловичина та свинина, а також сири. Втім, цей процес розпочався ще у лютому цього року.  

Український клуб аграрного бізнесу прогнозує скорочення виробництва цукру на 38-43% , але з урахуванням перехідних залишків дефіциту продукту не буде. Зараз ваговий цукор у торгових мережах подорожчав на 6% або до 12 грн./кг (фасований на 1-1,5 грн. більше). Фахівці стверджують, що оптимальна ціна на цукор встановиться у листопаді. Тоді ж і ціна зменшиться на кілька гривнеь, а можливо буде і менше 10 грн./кг. 

Щодо цін на картоплю, нині вони мають тенденцію до зниження, адже на ринок вийшли великі виробники. Хоча загалом ціна картоплі може бути більшою, ніж минулого року, адже сама картопля через посушливе літо дрібна, а у зв'язку з подорожчанням долара виробники економили на добривах і засобах захисту. 

Зростає в ціні і цибуля - в опті невелика по 4 грн./кг, велика - по 5 грн. До кінця місяця ймовірно підніметься до 6-7 грн. Через збільшення пропозиції оптимальна ціна нині на моркву і буряк - 3-4 грн./кг.

Експерти радять зараз робити запаси усього перерахованого вище, якщо є де зберігати.

 

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Ольга Радянська

Ольга Радянська

Відкрити плей-лист

У Рівному шукають собаку породи естонський гончак

Згубилася собака мисливської породи естонський гончак. Прохання повернути загубленого улюбленця за винагороду.

Знайдена картка Приватбанку

 Знайдена картка Приватбанку, універсальна. Територія газотрону. Поверну власнику який назве останні чотири цифри. +380975244009 [media=267008]

Знайдене пенсійне посвідчення

20.01.2022 на вул.Чорновола у Рівному водій VW Sharan BK2748CH Маркушевський В.О. втратив своє пенсійне посвідчення. Аби забрати документи завертайтесь за номером 0677954878

Більше оголошень