Цьогоріч в Україні очікується рекордний урожай олійних

Експерти асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» очікують урожай зернових культур в Україні у 2016 році на рівні 59,8 млн тонн, що на 0,3 млн тонн менше аналогічних показників минулого року. 

При цьому експорт зернових у 2016/17 маркетинговому році складе 35 млн тонн, що на 3,6 млн тонн менше аналогічних показників минулого року.

У цілому валовий збір зернових суттєво не відрізняється від минулорічних показників, проте в нинішньому сезоні сталися зміни в структурі посівів зернових культур. Так, площі пшениці скоротилися на 12% порівняно з минулим роком, що викликано несприятливими погодними умовами під час посіву озимих культур. Нині площі оцінюються на рівні 6 млн га. 

Водночас спостерігається збільшення посівних площ кукурудзи до 4,5 млн га (+9% порівняно з минулим роком). 

Посівні площі ячменю очікуються на рівні минулого року ‒ 2,8 млн га.

Найбільшу частку в урожаї зернових складе кукурудза, валовий збір якої, за оцінками експертів УКАБ, становитиме 27,3 млн тонн. При цьому через скорочення посівних площ очікується зниження валового збору пшениці з 26,5 млн тонн у 2015 році до 23 млн тонн цього року. Валовий збір ячменю прогнозується на рівні 7,9 млн тонн (-5% порівняно з минулим роком).

Урожай олійних культур у 2016 році, як передбачають спеціалісти УКАБ, становитиме 18 млн тонн (+5% до минулого року), що є рекордним показником за всю історію України. Основною причиною такого зростання є збільшення посівних площ соняшника порівняно з минулим роком на 7% та позитивні очікування щодо врожайності олійних культур на фоні сприятливих погодних умов навесні та на початку літа. В структурі валового збору олійних культур найбільша частка традиційно буде в соняшника – 65%. За ним йтимуть соя – 24% та ріпак – 10%.

«Незважаючи на несприятливі погодні умови під час посіву озимих культур та збільшення фінансового навантаження на аграріїв, очікування стосовно врожаю зернових та олійних культур у нинішньому сезоні є позитивними, ‒ зазначив Віталій Кордиш, експерт аграрних ринків УКАБ. ‒ Достатня кількість опадів та успішна весняна посівна кампанія дозволяють розраховувати на рекордний урожай олійних та валовий збір зернових на рівні минулорічних показників».

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4

Редакція

Відкрити плей-лист

У Рівному шукають собаку породи естонський гончак

Згубилася собака мисливської породи естонський гончак. Прохання повернути загубленого улюбленця за винагороду.

Знайдена картка Приватбанку

 Знайдена картка Приватбанку, універсальна. Територія газотрону. Поверну власнику який назве останні чотири цифри. +380975244009 [media=267008]

Знайдене пенсійне посвідчення

20.01.2022 на вул.Чорновола у Рівному водій VW Sharan BK2748CH Маркушевський В.О. втратив своє пенсійне посвідчення. Аби забрати документи завертайтесь за номером 0677954878

Більше оголошень