Три запізнення і дитину відраховують: киянка розповіла про дитсадок з заборонами на 28 аркушів

Як з’ясувалося, це звичайний дитячий садок, але в Канаді

Киянка Людмила Шикота переїхала до Канади влітку 2022 року. Вони з сім’єю давно придивлялися до цієї країни і мали можливість виїхати ще багато років тому, проте до великої війни залишати Батьківщину не хотілося.

Загалом, за словами жінки, до українців у Канаді дуже лояльно ставляться, адже кожен п’ятий місцевий мешканець – це наші мігранти у другому-третьому поколінні. Спеціальні програми для співвітчизників допомагають швидше адаптуватися, особливо зараз, коли в Україні діє воєнний стан, - йдеться у матеріалі на сайті social.

Буквально за один тиждень я змогла оформити страховку, отримати місцеве посвідчення водія і відкрити рахунок у банку. Туди відразу надійшло 3000 доларів соціальної допомоги – своєрідні «підйомні» для переселенців, – розповідає Людмила.

 

Дитсадок у Канаді – задоволення не з дешевих

Дитячі садки в Канаді платні. Минулого року вартість становила 20 доларів за день або близько 380 доларів на місяць. Цього року влада знизила ціну майже вдвічі — до 210–220 доларів. Але, за словами українки, перші пів року за садочок вона взагалі не платила.

Перші півроку нам давали субсидію. Це не пільга для переселенців – така допомога залежить від прибутків батьків. Поки я не знайшла роботу, витрати на дитячий садок повністю покривала держава, – зазначає мама Олівії.

Запізнення – додаткові витрати

Садок працює з 7:00 до 17:00. Якщо запізнився на 10 хвилин – штраф 10 доларів. Якщо три такі штрафи, то дитину із саду відраховують. Робочий день там зазвичай триває з 8:30 до 16:30, і засиджуватися на роботі у канадців не прийнято. А непрацюючі батьки мають забирати дитину о 16:00.

Вихователі говорять у групі лише англійською — усі виключно місцеві. Втім, дитина швидко адаптувалася: знає вже багато англійських пісень, алфавіт, вміє рахувати.

Обід із собою

До речі, у садочку дітей не годують, їжу треба давати із собою. Але є сувора заборона на горіхи та яйця.

Навіть печиво з горіхами приносити не можна. Діти діляться один з одним, а у кого-небудь може бути алергія. Я зазвичай даю з собою снеки і термос. Там є холодильник, мікрохвильова піч і час, спеціально відведений для обіду. Але дитина може поїсти, коли захоче, ніхто нікого не примушує, – додає жінка.

 

Підготовчі групи

У садочки в Канаді приймають з двох до п’яти років. Потім ще один рік — підготовча група в так званому кіндергардені. Але такі групи, зазвичай, діють уже безпосередньо при школах і це, за словами Людмили, не дуже зручно. Незручність полягає в тому, що діти в таких групах знаходяться лише по кілька годин на день у першу чи другу зміну. На другу частину дня дошкільнята мають повертатися до садочка. 

Наприклад, з 8-ї до 12-ї години вона має бути в підготовчій групі, а потім з 12-ї до 16-ї — у садочку чи навпаки. Зараз намагаємося вибудувати логістичний ланцюжок на наступний рік: потрібно або знаходити таку школу з підготовчою групою ближче до садочка, або щодня постійно дитину перевозити з однієї установи до іншої, — розповідає Людмила. 

Втім, за її словами, є школи та садочки, які взаємодіють між собою або використовують шкільні автобуси, щоб безпечно й вчасно перевозити дітей. 

Безпека дитини — передусім 

Водночас Людмила зазначає, як ретельно в Канаді підходять до дитячої безпеки. Дитина має бути захищена не лише від чужинців, але в разі потреби — і від власних батьків.  

Для них права й безпека дитини — понад усе. Не можна дитину шльопнути, підняти на неї голос, тягнути за собою. У жодному разі не можна перевозити в машині без дитячого крісла. У таких випадках дитину в батьків можуть просто забрати. Перед прийняттям дитини до садочка, нам надійшов лист, в якому було 13 документів по 28 аркушів стосовно всіляких правил, — каже переселенка. 

Людмила Шикота

За місцевими законами дітей не можна залишати самих удома до 12 років. 

Якщо так вчинити, то на тебе можуть донести сусіди. За це передбачена серйозна відповідальність. Діти віком від 12 років можуть пройти спеціальні курси з догляду, тоді їх можна залишати з молодшими, — підсумовує Людмила Шикота. 

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4

Оксана Герасимчук

Відкрити плей-лист

Загублено документи Скібінський/Скібінська

Загублені документи, видані на ім'я та прізвище Микола Скібінський: студентський квиток, посвідчення водія, id картка. А також техпаспорт на мотоцикл, виданий на ім'я та прізвище Олена Скібінська.  

Знайдено автомобільні номера

  Знайдено автомобільні номера ВК1273НА , ВК7773ВК

Патрульні у Рівному знайшли східноєвропейську лайку

Сьогодні в районі парку "Грабник" перехожий знайшов собаку. Тваринка породи Східносибірська лайка, була в нашийнику. Патрульні відвезли її в управління патрульної поліції за адресою: м. Рівне, вулиця Степана Бандери 14-А.  Телефон для контакту: 

Більше оголошень