ТОП-5 міфів про заповіт в Україні: пояснення адвоката (ВІДЕО)
Цю інформацію часто поширюють між людей
Адвокат зруйнував п'ять найпоширеніших міфів щодо заповіту. Заповіт – це документ, складений громадянином, у якому він дає розпорядження про своє майно у разі смерті.
Українці часто допускаються помилок, пов'язаних з цим питанням. П'ять найпоширеніших міфів про заповіт розвіяв адвокат Роман Сімутін.
Міф №1
У заповіті не обов'язково має бути список усього майна. Тому він дійсний і без нього. Інша річ, якщо під час складання заповіту розподілялися частки, але забули включити якесь майно. Тоді воно ділиться згідно із законом між усіма спадкоємцями, включаючи тих, хто перебуває у заповіті.
Міф №2
Заповіт може бути складений на будь-яку фізичну чи юридичну особу, державу чи громаду і навіть на ще ненароджених. Твердження, що заповіт складається лише для родичів – це міф.
Міф №3
Дійсним буде лише останній заповіт. Якщо раніше їх було близько десятка і вони суперечать останньому – викиньте попередні.
Міф №4
Якщо на мене складено заповіт, то я можу прийняти спадок хоча б через 10 років. Це міф! У вас є час для прийняття спадщини - 6 місяців.
Міф №5
Заповіт складено на мене, тому я одноосібний власник, навіть якщо є неповнолітні родичі, інваліди, непрацездатні. Це помилка. Вони отримають половину частки, яка б належала їм згідно із законом.
Джерело: rbc
Радіо Трек: НОВИНИ