Тепла підлога то вчорашній день. Як норвежці опалюють будинки та ходять вдома босоніж у -30 градусів
При цьому мають суттєву економію на витратах на опалення
Взимку, звісно, вже пізно замислюватися про опалення. Як то кажуть, готуй самі влітку. Однак краще пізніше ніж ніколи.
Найбільш радикальний спосіб боротьби з холодом вигадали шведи. Свою теплу підлогу вони «замурували» у залізобетонну плиту. А ось норвежців цей варіант опалення не надихнув. Звичайно, у Норвегії теж є тепла підлога, але зустрічається вона в будинках норвежців набагато рідше, ніж стандартні радіатори опалення.
Якщо шведи у боротьбі з морозом вирішили гріти свої фундаменти, то норвежці зробили інакше. Навіщо гріти, коли просто не треба давати йому промерзнути. Начеб-то немає ніякої різниці, але вона насправді кардинальна.
У Норвегії будинки будують за стандартом EMS, тобто закладають подвійну норму утеплення. Їх фундамент має утеплення не тільки по зовнішній частині, а й по внутрішній.
Товщина екструзійного утеплювача не може бути менше за 100 мм, а не скромні 50, як роблять всі інші.
При цьому радіатори опалення мають не 30% запас потужності, а 200%. Це дозволяє навіть у найсильніші морози зберегти підлогу теплою.
Таким чином виходить, що замислюватися про тепло в будинку потрібно навіть не влітку, а ще на стадії будівництва. Якщо утеплити звичайний стрічковий фундамент, ви отримаєте не лише «теплі підлоги» без кабелів та труб, але й суттєво заощадите на опаленні.
Радіо Трек: НОВИНИ