Телескоп Hubble вперше зафіксував випромінювання з раннього Всесвіту
Астрономи зробили важливе відкриття про перші галактики Всесвіту

Астрономи вперше зафіксували іонізуюче ультрафіолетове випромінювання від галактики MXDFz4.4, яка існувала лише через 1,4 мільярда років після Великого вибуху.
Відкриття підтверджує теорію, що саме такі молоді галактики допомогли зробити Всесвіт прозорим для ультрафіолетового світла, пише Universe Space Tech.
Попри невеликі розміри, у галактиці дуже активно народжуються нові зорі.
Саме вони створюють потужне випромінювання, яке іонізує навколишній газ.
Для дослідження вчені використали дані телескопів Hubble та James Webb. Галактика розташована на відстані близько 12,4 мільярда світлових років від Землі.
Науковці вважають, що виявлення подібних об'єктів допоможе краще зрозуміти, як змінювався ранній Всесвіт після Великого вибуху.
Радіо Трек: НОВИНИ