Сюрприз! В Україні розширяють список товарів, які неможливо повернути у магазин

Повний перелік товарів, що не підлягають обміну чи поверненню

В уряді збираються розширити перелік товарів, які не підлягають обміну/поверненню через свої специфічні властивості. До таких, зокрема, віднесуть цигарки та рідину для вейпів, букети (квіткові), а також різні ветеринарні препарати. Залишаться у списку і ліки та решта продуктів, передає Obozrevatel.

Виняток становитимуть лише товари у вакуумній упаковці. У такому разі його можна буде обміняти чи повернути на загальних підставах.

Таке нововведення передбачене у новій редакції Переліку товарів належної якості, що не підлягають обміну (поверненню), затвердженого постановою Кабміну від 19.03.1994 №172. Проєкт змін розробило Мінекономіки й оприлюднило для громадського обговорення на офіційному сайті.

Автори нововведень пропонують винести в окрему групу товарів, які не можна обміняти/повернути, тютюн і тютюнові вироби. Крім цього, під заборону потраплять:

  • всі продовольчі товари;
  • ветеринарні препарати;
  • тварини і рослини;
  • кормові матеріали, насіння, посадковий матеріал;
  • рідини, що використовуються в електронних сигаретах;
  • пристрої для споживання тютюнових виробів без їх згоряння;
  • мундштуки на сигари і сигарети та їх частини.

Згідно з пояснювальною запискою документа, відсутність у переліку заборонених до повернення товарів, до прикладу, рослин – створює фінансові труднощі для їх виробників, ландшафтних дизайнерів, флористів-дизайнерів, а також продавців квіткових і зоомагазинів.

Правових підстав для відмови у поверненні готових букетів і зрізаних квітів фактично немає, а шанс повторного продажу такого товару мізерно малий. Як правило, повернуті букети утилізуються, а продавці оплачують їх із власної кишені.

Крім того, за 20-річний період дії старого переліку змінився і підхід до пакування товарів. Зараз досить поширені герметичні (вакуумні) упаковки, що дає можливість дотримуватися вимог санітарних правил і забезпечує тривале зберігання товарів. Тому покупець отримає додаткове право на повернення товару, який не був у вживанні, і який підприємець зможе повторно продати без збитків.

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Богдана Карц

Богдана Карц

Знайдено коробку зі взуттям

В торговому центрі Ліон, що на продуктовому ринку, знайдено коробку зі взуттям.    

Знайдено техпаспорт

Знайдено техпаспорт на автомобіль «Мазда». Тому, хто загубив, прохання телефонувати:  

Знайдено цуценя

В районі Боярки  знайдено цуценя чорного окрасу з нашийником. Тому, хто загубив улюбленця, прохання телефонувати.    

Більше оголошень