Систему субсидій планують змінити

Кабмін хоче видати залишок субсидій грошима і реформувати допомогу

Кабінет міністрів розробляє механізм монетизації невикористаних під час опалювального сезону коштів житлової субсидії.

Про це заявив віце-прем’єр-міністр Павло Розенко під час Українського форуму з енергоефективності’16 – «Фонд енергоефективності. Ключовий START-UP УКРАЇНИ», повідомляє урядовий портал.

«Йдеться про монетизацію залишків, монетизацію економії субсидій. Уряд готовий до цього і розробляє необхідні механізми. Думаю, що у 2017 році ми продемонструємо відповідні результати», – сказав він.

Розенко зауважив, що система субсидій виконала своє базове завдання під час опалювального сезону 2015-2016 років: "5,5 млн українських родин були захищені. Сьогодні саме субсидіанти практично на 100% забезпечують сплату за житлово-комунальні послуги".

Віце-прем’єр нагадав, що середній розмір субсидії на піку опалювального сезону склав 1400 гривень.

«Це означає, що кожна незаможна українська родина від держави отримала 1400 грн як компенсацію за підвищення цін на енергоносії», – зазначив він.

Водночас Розенко наголосив, що система субсидій не є константою.

«Вона має працювати лише в пікові періоди підвищення цін на енергоносії – це 2015-й, 2016-й і, очевидно, 2017 роки. Далі вона буде трансформована», – сказав віце-прем’єр-міністр.

При цьому Розенко допустив збільшення середнього розміру субсидій на 100-300 гривень у наступному опалювальному сезоні, повідомляють "Українські новини".

«Безумовно, (субсидія) може зрости, некритично. У зв'язку з тим, що рівень життя не росте такими темпами, як ціни на послуги, ми очікуємо, що збільшення буде в районі 1500-1700 гривень», – сказав він.

Він вказав, що в минулому сезоні 5,5 мільйонів сімей отримали субсидії, а за прогнозами на наступний опалювальний сезон їхня кількість збільшиться до 8-9 мільйонів сімей.

ДЖЕРЕЛО: «Українська правда»

Загублено сумку з телефоном

В районі головного корпусу Водного університету загублено чоловічу чорну сумку на пояс з мобільним телефоном. Прохання повернути загублене за винагороду.    

Загублено документи на Романюк

  Загублено сумку з документами на прізвище Романюк Валерій. Велике прохання повернути документи за винагороду.      

Загублено документи на Музичук

Загублено гаманець з документами на прізвище Музичук Андрій. Прохання повернути за винагороду.    

Більше оголошень