Свято без вихідного: Сьогодні – День Конституції України

Що треба знати про цей день

Фото з відкритих джерел
Фото з відкритих джерел

Сьогодні, 28 червня, виповнюється 26 років з Дня ухвалення Конституції України.

Щороку в цей день українці отримували додатковий вихідний. Так було б і цього року, але війна все змінила. Бо згідно із Законом України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 № 2136-IX, святковий або неробочий день, який збігається з вихідним днем, не переносять на наступний після святкового або неробочого.

Та попри війну, кожен українець повинен знати усе про конституційну ніч.

У ніч з 27 на 28 червня 1996 року 315 голосами «за» Верховна Рада ухвалила Основний закон України.

Народні депутати кілька хвилин вітали прийняття Конституції гучними оплесками. Саме тоді в стінах Верховної Ради вперше прозвучав гімн України.

Над Конституцією працювали аж 6 років. І Україна стала останньою країною колишнього СРСР, яка проголосувала за створення нової Конституції.

Причиною такого затяжного обговорення і прийняття Конституції був цілий ряд суперечностей між двома парламентськими силами – демократами та комуністами.

Деякі експерти говорили про особистий конфлікт між президентом Леонідом Кучмою та спікером Олександром Морозом.

 

Спочатку представники комуністичного крила виступали проти самого обговорення нового закону: їх цілком влаштовувала Конституція радянського зразка. Не менш гостро, ніж зараз, тоді обговорювалося статус української та російської мови, а також питання Криму.

До речі, День Конституції України – єдине свято, закріплене на державному рівні в самому тексті Конституції. Про це свідчить 161 стаття Основного закону України.

Привітання з Днем Конституції України

***
На центральній площі міста, де цвіте акація,
Українську Конституцію знов святкує нація,
Нація нова і вільна, вільна у своїм краю,
Любіть свою Україну! Зі святом вас вітаю!

***

Сьогодні свято на моїй землі,
За яке боролись і за яке вмирали,
Діди і прадіди твої й мої, і про яке
Поети мріяли і нишкома писали.
Сьогодні свято на моїй Вкраїні,
І ми про нього можемо сказати вільно,
Свобода слова і права людини – наш закон,
Із чим вітаю вас, шановні, щиро!

***

З Днем Конституції нашу країну,
З Днем Конституції весь наш народ!
Україна стала вільною, сильною!
Це найкраще з усіх нагород!
Свободи й незламності всім побажаємо,
Бережімо свободу, що маємо!

***

Я – українець. Є у мене право
На рідну мову та свою державу,
На гордий прапор золотисто-синій,
На щастя жити у такій країні.

***

Всіх громадян з Днем Конституції вітаємо,
Мирного і щасливого життя бажаємо,
Хай завжди процвітає країна,
Нехай у достатку живе кожна родина.

***

Хай буде чесним, непохитним наше слово...
З Днем Конституції вітаю вас, панове!

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4
Аліна Тис

Аліна Тис

Відкрити плей-лист

Загублене службове посвідчення прокурора

Загублене службове посвідчення прокурора видане на імʼя Ваколюк Юлії Олександрівни. Прошу вважати недійсним.

Загублено рюкзак із документами

Загублено рюкзак золотистого кольору на зупинці біля Сільпо біля автовокзалу. В ньому  документи, на прізвище Годунко, гроші та дитячі речі. Якщо хтось знайшов, повідомте за номером 0978401501.

Знайдено паспорт у Рівному

Вчора на проспекті Миру на переході біля "Фокстроту" було знайдено пластиковий паспорт України, на ім'я Мікаберідзе Максим Максимович 05.04. 2006 р.н, харківська прописка. Звертатись за телефоном 0979764361 - Богдан

Більше оголошень