Суд ухвалив резонансне рішення щодо радарів TruCAM

То чи коректно прилади вимірюють швидкість?

Закон не дозволяє працівнику поліції вимірювати швидкість руху приладом TruCAM з рук. Користуватися радаром можна тільки, якщо він встановлений стаціонарно.

Про таке рішення Другого апеляційного адміністративного суду у справі №554/1946/21 повідомляє «Дорожній адвокат».

Водій вирішив оскаржити виписаний йому штраф за перевищення швидкості.

Повідомляється, що поліцейські зупинили водія за перевищення швидкості.

 

Громадянин звернув увагу правоохоронців, що вони не мають права вимірювати швидкість приладом TruCAM, тримаючи його в руках.

 

Прилад повинен бути закріплений на стаціонарному нерухомому об’єкті.

Патрульні ці зауваження не врахували та оштрафували водія. Проте кермувальник вирішив довести в суді, що швидкість може вимірюватися цим приладом лише у разі його закріплення на стаціонарному нерухомому об’єкті.

Суд врахував положення ст. 40 Закону «Про Національну поліцію», які передбачають, що «поліція для забезпечення публічної безпеки і порядку може закріплювати на форменому одязі, службових транспортних засобах, монтувати/розміщувати по зовнішньому периметру доріг і будівель автоматичну фото- і відеотехніку…».

Суд встановив, що інспектор фіксував швидкість автомобіля приладом TruCAM з рук.

 

При цьому, на переконання суду, ручне фіксування швидкості може дати більшу похибку, ніж передбачено свідоцтвом про повірку.

 

Це ставить під сумнів точність вимірювання показника швидкості руху автомобіля.

Під час розгляду справи суд погодився, що прилади вимірювання швидкості повинні бути розміщені лише стаціонарно вмонтованим способом. Натомість ручне вимірювання швидкості прямо суперечить приписам ст. 40 Закону.

Водночас суд наголосив, що законодавчо не визначено іншого способу закріплення лазерних вимірювачів TruCAM працівниками поліції, ніж розміщення винятково на стаціонарних нерухомих об’єктах (Рішення від 27.07.2021 у справі №554/1946/21).

Таким чином, при фіксації швидкості транспортного засобу, інспектор поліції не може тримати прилад TruCAM в руках.

Радар повинен бути стаціонарно вмонтованим.

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Ілона Радзівіл

Ілона Радзівіл

Відкрити плей-лист

Втрачено документи на прізвище Григорчук

Поблизу Торгового Центру Чайка втрачені документи:  техпаспорт та посвідчення водія на ім'я Григорчук Петро. Прохання - повернути за винагороду.

Загублено ключ від авто Honda

Розшукують загублений ключ від авто Honda з чорним плетеним брелоком. Загубили його навпроти заправки «Олас», що на вулиці Льонокомбінатівській у Рівному. Прохання повернути за винагороду.  т. (067) 360 65 64

Портфель

В центрі Рівного – у критому ринку, загублено портфель з ноутбуком Samsung . Прохання повернути за винагороду. 

Більше оголошень