Страсний тиждень 2021: чого не можна робити напередодні Великодня

Як спокутувати гріхи й підготуватися до Пасхи вірянам в останні дні посту

Страсний тиждень – це найсуворіший період посту перед Пасхою.

Протягом цих семи днів Ісус Христос проходив шлях зрад, страждань і в кінцевому помер, позбавивши людей від гріхів.

Страсна Седмиця налічує багато заборон і правил, яких треба дотримуватись, бо цей тиждень є одним із найскорботніших для православних християн у році.

Страсний тиждень 2021 (або Страсна Седмиця) розпочалась 26 квітня і триває до Великодня. А вже 2 травня православні відзначатимуть велике свято Воскресіння Христового.

Великий понеділок

У перший день Страсного тижня, Великий понеділок, віряни починають підготовку до Великодня. У цей день господарі та господині прибирають у своїх оселях й займаються іншими домашніми справами.

У понеділок варто повикидати, або пороздавати речі, які вам вже не потрібні. У цей день необхідно дотримуватися суворого посту й дозволяється лише одне приймання сирої їжі – увечері. Заборонено веселитись, галасувати та лаятись.

Великий вівторок

У Великий вівторок віряни відвідують Службу Божу у храмі, де згадуються притчі, повідані Ісусом у Єрусалимському храмі: про данину кесареві, про воскресіння мертвих, про десять дів і таланти, про Страшний суд і кінець світу. Зазвичай, у цей день люди заготовлюють і купують продукти, як покладуть у великодній кошик.

У Великий вівторок не дозволяється вживати алкоголь, забороняється побиватись, сумувати й плакати.

Велика середа

У Велику середу люди продовжують готуватись до того, щоб зустріти світле свято Великодня. Віряни далі дотримуються посту та готують яйця для фарбування.

У середу заборонено відвідувати кладовища й ходити на могили близьких. Не рекомендують у цей день точити ножі, адже це може призвести до хвороби близьких.

Чистий четвер

У Великий четвер, або Чистий четвер на Службах Божих мовиться про Таємну Вечерю Ісуса Христа з апостолами, на якій він встановив таїнство Євхаристії та здійснив омивання ніг учнів.

Чистий четвер присвячується духовному й фізичному очищенню людини. У цей день необхідно встати удосвіта й прийняти ванну чи душ. У давнину наші предки на Чистий четвер вмивались росою, аби бути здоровими.

Цього дня закінчуються усі прибирання осель.

Страсна п'ятниця

Страсна п'ятниця вважається найскорботнішим й найсуворішим днем посту, адже у цей день Ісуса розіп'яли на хресті й він помер.

Важливо у цю п'ятницю повністю відмовитись від їжі, а також варто провести цей день у тиші й щирих молитвах. Заборонена будь-яка фізична праця, під суворою забороною також є веселощі, співи й танці.

Велика субота

В останній день Страсної Седмиці, у Велику суботу, заборонено влаштовувати шум й галас. Цей день присвячений мовчанню, у знак вшанування смерті Христа.

В суботу не можна зичити гроші та сіль. Заборонені будь-які заходи з веселощами, не можна слухати музику.

Радіо ТРЕК у Telegram. Viber: 063-734-106-4

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4

Редакція

Відкрити плей-лист

У Рівному шукають собаку породи естонський гончак

Згубилася собака мисливської породи естонський гончак. Прохання повернути загубленого улюбленця за винагороду.

Знайдена картка Приватбанку

 Знайдена картка Приватбанку, універсальна. Територія газотрону. Поверну власнику який назве останні чотири цифри. +380975244009 [media=267008]

Знайдене пенсійне посвідчення

20.01.2022 на вул.Чорновола у Рівному водій VW Sharan BK2748CH Маркушевський В.О. втратив своє пенсійне посвідчення. Аби забрати документи завертайтесь за номером 0677954878

Більше оголошень