Стосується усіх дошкільнят, батьків та вихователів: в Україні реформують дитсадки

В Україні запланували серйозні зміни у сфері дошкільної освіти

Фото ілюстративне з мережі

Ініціатором законопроєкту № 8030 є нардеп-«слуга», очільник підкомітету з питань раннього розвитку та дошкільної освіти Ради Володимир Воронов.

Що зміниться?

Реформа передбачає зменшення кількості дітей у групах.

Пропонується 7 форм організації освітньої діяльності (ясла, дитячий садочок, спеціальний дитячий садочок, мобільний дитячий садочок, сімейний дитячий садочок, центр педагогічного партнерства, центр розвитку дитини).

Законопроєкт також передбачає створення центрів педагогічної підтримки батьків. Такі центри будуть забезпечувати педагогічний (методичний) та психологічний супровід батьків дітей дошкільного віку (у першу чергу тих батьків, які самостійно організовують освітній процес для власних дітей) та надавати їм відповідну допомогу.

Велика увага приділятиметься інклюзії.

Зміни для працівників:

Законопроєктом пропонується встановлення скороченої тривалості робочого часу для педагогічних працівників закладів дошкільної освіти (наразі така норма відсутня);

А також встановлення тривалості щорічної оплачуваної відпустки на рівні 56 календарних днів для всіх педагогічних працівників, а не лише вихователів; створення умов для підвищення кваліфікації та самоосвіти педагогічних працівників.

Автономія дошкільних закладів

У законопроєкті розширено організаційну, кадрову, фінансову автономію закладів дошкільної освіти, а саме щодо визначення власної структури. Також автономією передбачено встановлювати власні правила внутрішнього розпорядку; визначати мережу груп; планувати освітню діяльність, розподіляти педагогічне навантаження тощо; встановлювати штатні розписи.

І навіть самостійно розподіляти фонд оплати праці, визначати премії, доплати, винагороди, інші види заохочень працівників; самостійно спрямовувати кошти на поточні ремонти; залучати широкий спектр інших джерел фінансування, не заборонених законодавством.

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4

Оксана Герасимчук

Відкрити плей-лист

Втрачено документи на прізвище Григорчук

Поблизу Торгового Центру Чайка втрачені документи:  техпаспорт та посвідчення водія на ім'я Григорчук Петро. Прохання - повернути за винагороду.

Загублено ключ від авто Honda

Розшукують загублений ключ від авто Honda з чорним плетеним брелоком. Загубили його навпроти заправки «Олас», що на вулиці Льонокомбінатівській у Рівному. Прохання повернути за винагороду.  т. (067) 360 65 64

Портфель

В центрі Рівного – у критому ринку, загублено портфель з ноутбуком Samsung . Прохання повернути за винагороду. 

Більше оголошень