Стосується тих, хто хоче поміняти 100 доларів: попередження про одну неприємність
Обмін доларів може стати прикрим досвідом
В Україні жартують, що багато людей, коли вже геть скрута, змушені міняти долари. Саме в цей момент може трапитись одна неприємність.
Коли обмін здійснюється в офіційних банківських установах, то ризик отримати фальшиві банкноти мінімальний.
А ось під час обміну з рук, можуть підсунути фальшивку.
Вже є офіційні дані, що у першому півріччі 2024 року кількість підроблених банкнот в Україні зросла. Це стосується і гривень, і доларів. Фальшивомонетники певною мірою пристосувались до реалій війни.
У Нацбанку вважають, що ріст кількості виявлених підробок (3,4 підробки на мільйон) є помірним. Перед війною показник виявлення фальшивих грошей становив 7,1 на 1 мільйон справжніх банкнот.
Тепер що стосується обміну доларів. Якраз зловмисники найбільше підробляють цю іноземну валюту. Якщо говорити про номінали, то «найулюбленішою» банкнотою для підробок є 100 доларів. Тому під час обміну їй варто приділити особливу увагу.
Справжні 100 доларів — як перевірити
- найперше потрібно звернути увагу на водяний знак — його чітко видно, якщо направити гроші проти світла,
- на нових банкнотах є захисна голографічна стрічка, яка вплетена в основу (зверніть увагу, що вона не наклеєна, а саме «вшита» у банкноту),
- на старих банкнотах немає «дзвіночка у чорнильниці», а на нових він є — цей дзвінок змінює колір під час нахилу грошей,
- текстура паперу — банкноти мають щільну структуру, а при друці з’являється ще і рельєфність,
- справжні 100 доларів мають ще такий елемент захисту, як мікродрук — маленькі написи розкидані по різних частинах банкноти.
Це далеко не весь перелік, як відрізнити справжні долари від підробки, але основний. Вищенаведені ознаки можна перевірити візуально або на дотик. Є ще додаткові захисні елементи, але вони менш помітні й вимагають наявності спеціального обладнання.
Джерело: PMG.ua
Радіо Трек: НОВИНИ