Стоматолог заробляє на опалому листі та хробаках завдяки патенту з м. Рівне (ФОТО/ВІДЕО)

Біогумус та каліфорнійські черв’яки

Під ногами стелиться опале листя. Для комунальників це додатковий клопіт. А для стоматолога із Сум Дмитра Прощайла та його товариша Олександра Гапоченка – гарне джерело заробітку. Вони змусили падолист та хробаків працювати на себе! Про це повідомляє «ВІСНИК»

– Щоб розпочати свою справу, ми у 2016 році купили понад пів тисячі каліфорнійських черв’яків, – розповідає Дмитро. – Організували місце, куди почали звозити опале листя, й запустили процес. Нині кількість хробаків виросла до щонайменше 150 тисяч.
 

З їхньою допомогою за сезон вдається переробити близько трьох тонн опалого листя. У результаті місто позбувається непотребу, а чоловіки отримують чудовий біогумус.

Це натуральне добриво, внесення якого в ґрунт підвищує його родючість та забезпечує гарне зберігання майбутнього врожаю.
 

Біогумус вважають дивом, яке здатне «оживити» навіть мертві ґрунти! Тільки калію таке добриво містить у 10 разів більше, ніж гній. У ньому немає насіння бур’янів, збудників хвороб чи личинок шкідників. Тож воно ідеально підходить для вашого саду та городу.

До речі, такий спосіб переробки листя за допомогою каліфорнійського черв’яка запропонував автор патента, доктор економічних наук, керівник громадської організації «Зелені ініціативи Рівного» Петро Скрипчук.

Автор патенту, доктор економічних наук, керівник ГО «Зелені ініціативи Рівного» Петро Скрипчук

Сьогодні він має послідовників у різних куточках України. Адже технологія однаково гарно підходить для міст та сіл, крупних фермерів та дачників. До речі, подібним чином можна компостувати не лише опале листя, а й інші органічні відходи – черв’яки переробляють майже усе, крім пластику.

– Люди вже починають палити листя. Не розуміючи, що ті відходи, які воно накопичило, з димом підіймуться у повітря, і в результаті самі ж тією гидотою дихатимуть.

Крім того, під час спалювання виділяються шкідливі сполуки, які викликають в людей різні захворювання. А під час компостування черв’яки прибирають ці речовини, і ми отримуємо абсолютно безпечний продукт, – розповідає Дмитро Прощайло.

Наталія КРАВЧУК

Натисніть плей для перегляду

Наші новини у Тelegram. Номер Радіо ТРЕК у Viber: 063-73-4-106-4

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Микола Кульчинський

Микола Кульчинський

Відкрити плей-лист

Знайдено один навушник Apple Air pods

На вулиці Княгині Ольги у Рівному знайдено навушник Apple Air pods. Якщо він ваш - телефонуйте

Знайдено документи на прізвище Кірюшин

У Рівному знайдено документи, на прізвище Кірюшин Володимир. Власник може телефонувати:

Втрачено посвідчення УБД

У суботу 25 лютого у Рівному  було втрачено посвідчення УБД, на прізвище Полюхович Юрій. Ймовірно документи згубили у тролейбусі №1 близько 10:30 ранку. Прохання повернути за винагороду. Телефонуйте:

Більше оголошень