Стоматолог заробляє на опалому листі та хробаках завдяки патенту з м. Рівне (ФОТО/ВІДЕО)

Біогумус та каліфорнійські черв’яки

Під ногами стелиться опале листя. Для комунальників це додатковий клопіт. А для стоматолога із Сум Дмитра Прощайла та його товариша Олександра Гапоченка – гарне джерело заробітку. Вони змусили падолист та хробаків працювати на себе! Про це повідомляє «ВІСНИК»

– Щоб розпочати свою справу, ми у 2016 році купили понад пів тисячі каліфорнійських черв’яків, – розповідає Дмитро. – Організували місце, куди почали звозити опале листя, й запустили процес. Нині кількість хробаків виросла до щонайменше 150 тисяч.
 

З їхньою допомогою за сезон вдається переробити близько трьох тонн опалого листя. У результаті місто позбувається непотребу, а чоловіки отримують чудовий біогумус.

Це натуральне добриво, внесення якого в ґрунт підвищує його родючість та забезпечує гарне зберігання майбутнього врожаю.
 

Біогумус вважають дивом, яке здатне «оживити» навіть мертві ґрунти! Тільки калію таке добриво містить у 10 разів більше, ніж гній. У ньому немає насіння бур’янів, збудників хвороб чи личинок шкідників. Тож воно ідеально підходить для вашого саду та городу.

До речі, такий спосіб переробки листя за допомогою каліфорнійського черв’яка запропонував автор патента, доктор економічних наук, керівник громадської організації «Зелені ініціативи Рівного» Петро Скрипчук.

Автор патенту, доктор економічних наук, керівник ГО «Зелені ініціативи Рівного» Петро Скрипчук

Сьогодні він має послідовників у різних куточках України. Адже технологія однаково гарно підходить для міст та сіл, крупних фермерів та дачників. До речі, подібним чином можна компостувати не лише опале листя, а й інші органічні відходи – черв’яки переробляють майже усе, крім пластику.

– Люди вже починають палити листя. Не розуміючи, що ті відходи, які воно накопичило, з димом підіймуться у повітря, і в результаті самі ж тією гидотою дихатимуть.

Крім того, під час спалювання виділяються шкідливі сполуки, які викликають в людей різні захворювання. А під час компостування черв’яки прибирають ці речовини, і ми отримуємо абсолютно безпечний продукт, – розповідає Дмитро Прощайло.

Наталія КРАВЧУК

Натисніть плей для перегляду

Наші новини у Тelegram. Номер Радіо ТРЕК у Viber: 063-73-4-106-4

Загублено документи на Романюк

  Загублено сумку з документами на прізвище Романюк Валерій. Велике прохання повернути документи за винагороду.      

Загублено документи на Музичук

Загублено гаманець з документами на прізвище Музичук Андрій. Прохання повернути за винагороду.    

Знайдено самокат

В районі Лебединки знайдено дитячий самокат. Тому, хто загубив, прохання телефонувати:  

Більше оголошень