Спочатку впаде, а потім виросте: прогноз на курс долара до кінця 2021 року

На українську гривню впливають безліч факторів

Фінансисти очікують, що цього року гривня продовжить бути нестабільною.

Про це Радіо ТРЕК повідомляє із посиланням на Liga.net.

Банкіри очікують зміцнення гривні у квітні. Зокрема, повернення до рівня 27,6 гривні за долар можливе вже на другому тижні квітня, - прогнозує начальник управління казначейських операцій банку Кредит Дніпро Юрій Гриненко.

Чому гривня буде міцна:

  1. Локдаун. Цієї весни Україна відмовилася від загальнонаціонального карантину, проте багато великих міст запровадили локдаун. Це погано для економіки, але така ситуація сприяє зміцненню гривні – попит на іноземну валюту впаде.
  2. Посівна. Основне джерело валюти на ринку у квітні – продаж аграріїв які проводять посівну кампанію. Оскільки роботи відкладалися через холодну погоду, зараз вони принесуть більше валюти на ринок.
  3. Ціни на експорт. На стороні гривні – ціни на товари українського експорту у світі, що впливає на обсяги валютної виручки на міжбанку. У березні знизилися ціни на залізну руду і пшеницю.
  4. Нерезиденти і ОВДП. Іноземні інвестори з січня збільшили гривневий портфель з 80 до 100 мільярдів гривень. І хоч в березні їх інтерес ослаб, українські ОВДП все ще приваблюватимуть нерезидентів високими ставками.

Прогноз до кінця 2021 року

Аналітики очікують, що 2021 рік гривня закінчить на рівні 28,5 гривні за долар.

Слід врахувати:

  1. Сезонні чинники: закупівля імпортних паливно-мастильних матеріалів аграріями під час збирання врожаю, підготовка уряду до нового опалювального сезону.
  2. Невизначеність з МВФ. Невідомо чи Міжнародний валютний фонд продовжить співпрацю з Україною в рамках програми stand-by. Поки що Україна отримала лише перший транш у розмірі 2,1 мільярда доларів.
  3. Виплати за держборгом. Зокрема у вересні Україна повинна заплатити понад 100 мільярдів гривень.
  4. Інфляція.

Радіо ТРЕК у Telegram. Viber: 063-734-106-4

Загубилося цуценя в районі ринку "Ювілейний"

07 квітня в районі ринку "Ювілейний" було загублено цуценя рудого окрасу, має особливу прикмету: маленька грижа на животі. Вік цуценяти 1,5 міс. Усіх, кому відоме його місцеперебування, просимо відгукнутися за номером: (068) 937 33 64

Згубився кіт

В районі Газотрону згубився кіт сіро-рудого окрасу з білою грудкою. Котик має особливу прикмету – він без хвоста! Прохання повернути загубленого улюбленця за винагороду.    

Знайдено цуцика

  На території Метро знайдено цуценя рудого окрасу з нашийником. Тому, хто загубив улюбленця, прохання телефонувати:          

Більше оголошень