Сьогодні зійде "кривавий місяць"

Наступного разу щось подібне відбудеться лише через 18 років

В Україні спостерігати за небом заради "кривавого місяця" слід 28 вересня з 05:11 по 06:23. Щоправда, у регіонах, де нині небо надто затягнене хмарами, це навряд чи вдасться. У цей день на астрономічному календарі збігаються одразу дві події: супермісяць і так званий «кривавий місяць». 

Назва Blood Moon (тобто "кривавий місяць") поширена у англомовних країнах. В інших країнах це називається прозаїчніше — місячне затемнення. Воно відбувається, коли Сонце, Земля і Місяць вирівнюються по прямій. Таке явище ще відоме як сигизія, тобто вирівнювання трьох або й більшої кількості астрономічних тіл в межах Сонячної системи.

Саме під час затемнення Місяць потряпляє в тінь Землі і у певні моменти його поверхню можна спостерігати з нашої планети у криваво-червоних кольорах. Затемнення — явище, яке відбувається доволі часто, як правило, двічі на рік. У ХХІ столітті воно відбудеться ще 228 раз. Проте 28 вересня - подія доволі особлива. Адже затемнення співпадає із супермісяцем.

Супермісяць - це момент найбільшого зближення Землі зі своїм природним супутником.

Загубилося цуценя в районі ринку "Ювілейний"

07 квітня в районі ринку "Ювілейний" було загублено цуценя рудого окрасу, має особливу прикмету: маленька грижа на животі. Вік цуценяти 1,5 міс. Усіх, кому відоме його місцеперебування, просимо відгукнутися за номером: (068) 937 33 64

Згубився кіт

В районі Газотрону згубився кіт сіро-рудого окрасу з білою грудкою. Котик має особливу прикмету – він без хвоста! Прохання повернути загубленого улюбленця за винагороду.    

Знайдено цуцика

  На території Метро знайдено цуценя рудого окрасу з нашийником. Тому, хто загубив улюбленця, прохання телефонувати:          

Більше оголошень