Сьогодні - Світлий вівторок: звичаї, прикмети

Світлий вівторок – третій день Великодніх свят

У цей день також існувала традиція обливання. Прийнято було обливати холодною водою тих, хто проспав ранкову службу Божу.

Говорили, якщо пропустити заутреню в Світлий вівторок, можна накликати неприємності і біду в дім.

Також існував звичай, що саме у Світлий вівторок господар виходив у поле та на город і вітав землю з Великоднем. Після цього закопував у землю великоднє яйце і просив, щоб у цьому році зібрати багатий і щедрий урожай.

 Цього дня було прийнято відпочивати, ходити в гості до родичів, вітати один одного, кажучи: “Христос Воскрес – Воістину Воскрес!”.

У Великодні свята не можна бути жадібними та скупитися, потрібно бути щедрими і ділитися їжею, роздавати її бідним та нужденним.

Що не можна робити у Світлий вівторок

Цілий тиждень після Великодня не можна сумувати і сваритися. Так, як цей тиждень є найбільш радісним для християн.

Хоча Великий піст і закінчився, не можна вінчатися. Пояснюється це тим, що у Великодні дні у всіх християн є одна велика радість – Воскресіння Христове.

Не дозволяється працювати по господарству.

Оскільки церква забороняє у Світлий тиждень проводити панахиди, на Великдень не можна і їздити на кладовища. Пояснюється заборона тим, що скорбота про покійних не може бути сумісна з радістю від воскресіння з мертвих Ісуса Христа.

Народні прикмети у Світлий вівторок

Якщо по небу прокотився глухий і тривалий грім – чекайте дощів у найближчі тижні.

Сороки сидять на верхівках дерев – скоро потеплішає.

Падає дощ цього дня – рік буде урожайним.

 

Радіо ТРЕК у Telegram. Viber: 063-734-106-4

Загублено гаманець і документи

Напередодні в районі Чайки було загублено чоловічий гаманець з документами та посвідченням водія, виданими на прізвище ЛОХВИЧ ВАСИЛЬ ЙОСИПОВИЧ. Прохання повернути за винагороду.

Знайдено банківську картку

В районі вулиці Чорновола знайдено картку приватбанку. Тому, хто загубив, прохання телефонувати:    

Загубилося цуценя в районі ринку "Ювілейний"

07 квітня в районі ринку "Ювілейний" було загублено цуценя рудого окрасу, має особливу прикмету: маленька грижа на животі. Вік цуценяти 1,5 міс. Усіх, кому відоме його місцеперебування, просимо відгукнутися за номером: (068) 937 33 64

Більше оголошень