

Свято Покрови має сталу дату - 14 жовтня
Свято встановили на честь події, що сталася в 910 році в Константинополі. Місто було оточене ворожими військами.
Під час одного з богослужінь над людьми, які молилися, розкинула своє головне покривало (омофор) Божа Матір, підкріпивши тим самим їх дух і силу, і захистивши від бід.
Наші пращури вірили, що Покрова приносить любов, щастя і благоденство. Саме тому в цей день призначали весілля.
Часто 14 жовтня випадає перший сніг, який асоціюється з весільним покривалом або фатою.
А ще в цей день прощалися з осінню і зустрічали зиму. Говорили: « На Покрову до обіду осінь, а після обіду - зима». Щоб пережити зиму в теплі та достатку наші предки проводили обряди.
У цей день господині перший раз розводили вогонь в печі, причому обов'язково використовували гілки плодових дерев - щоб в наступному році сади дали хороший урожай, а сім'я процвітала. А ще - щоб у домі завжди було тепло і затишно.
У давнину на Покрову господині пекли млинці. Перед тим, як сідати за святковий стіл, господиня обходила всі кути з тарілкою і тільки після цього, прочитавши молитву Пресвятої Богородиці, пробувала їх на смак.
Також для застілля пекли спеціальний Покровський коровай, яким пригощали всіх родичів і сусідів. А залишки короваю сушили і зберігали до Великого посту.
У цей день кожна мати намагалася захистити дітей покровом від всіх бід. Для цього, тримаючи в руках ікону Богородиці, жінка ставала на лаву. Всі діти в родині, незалежно від віку, опускалися на коліна, і мати говорила:
«Як Цариця Господнього покровом землю всю накриває, так і я плід лона свого накриваю від усякої напасті. В ім'я Отця і Сина і Святого Духа. Амінь.»
Не можна 14 жовтня виконувати роботу по дому і на городі. Також не можна займатись рукоділлям.
Сім’ям, де є незаміжня дівчина, не можна відмовляти сватам. Вважається, що якщо в цей день відмовитися, то дівчина може залишатися самотньою ще протягом 3 років.
Радіо Трек: НОВИНИ
В Україні виводять з обігу банкноту у 200 гривень: на що її замінять?
Вчені назвали найкрасивіше жіноче ім’я: воно популярне в Україні
Ваша доля залежить від години народження: о котрій на світ з’являються справжні щасливці?
Ось як українців дурять у магазинах: на що звернути увагу у чеку
У Рівному народилися унікальні хлопчики-двійнята
Що зробити, щоб в домі водилися удача і гроші: народні прикмети про віник
Як не втратити достаток 8 жовтня: народні прикмети
Чому 7 жовтня не можна запалювати вогонь: народні прикмети
Що не можна робити з ключами від дому: народні прикмети
Чому 6 жовтня не можна скаржитись на дітей і чоловіка: народні прикмети
У Рівному поряд з кафе "Fortissimo" знайдено пенсійне посвідчення, на ім'я Ремізова Віра Олексіївна За деталями звертайтесь за номером: +380964330774
У Рівному шукають вівчарку по кличці Луна. Зелений ошийник, зникла в районі Боярки 5 лютого. Номери власників: 0969732925
Біля магазина «Копійка» на розі вулиць Грушевського та Гайдамацької (колишня Струтинської) знайшли ключі. Телефонувати за номером: 0689097415