Скорочення пенсії на 20%: що потрібно знати працюючим пенсіонерам

Частина українців продовжує працювати, попри вихід на пенсію

Якщо пенсіонер працевлаштовується після виходу на пенсію, він зобов'язаний повідомити про це ПФУ. Інакше Пенсійний фонд може ввести штрафні санкції.

На повідомлення ПФУ пенсіонер має 10 днів. Сповіщати Пенсійний фонд потрібно і про початок підприємницької діяльності.

Відсутність доходу від підприємницької діяльності не є підставою відносити пенсіонера до непрацюючої особи.

 

До того моменту, поки не буде надано інформацію про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності ФОП, особа вважаєтеся працюючим пенсіонером, – йдеться у повідомленні ПФУ.

Зверніть увагу! Якщо пенсіонер звільняється або ж завершує підприємницьку діяльність, про це також потрібно сповіщати ПФУ. Після визнання особи непрацюючою, пенсія стане більшою.

Які наслідки неповідомлення ПФУ

Пенсіонер, який не повідомляє ПФУ про працевлаштування своєчасно, зобов'язаний компенсувати надмірно виплачені кошти. Особа може добровільно повернути гроші або ж її змусять це зробити у примусовому порядку. ПФУ має право відраховувати до 20% від пенсійних виплат, щоб компенсувати втрати.

Надати вказану інформацію можна як у відділенні Пенсійного фонду, так і дистанційно. Для цього можна скористатись електронним порталом ПФУ.

Джерело: 24 канал

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4
Діана Білоус

Діана Білоус

Відкрити плей-лист

Знайдено автомобільні номера

  Знайдено автомобільні номера ВК1273НА , ВК7773ВК

Патрульні у Рівному знайшли східноєвропейську лайку

Сьогодні в районі парку "Грабник" перехожий знайшов собаку. Тваринка породи Східносибірська лайка, була в нашийнику. Патрульні відвезли її в управління патрульної поліції за адресою: м. Рівне, вулиця Степана Бандери 14-А.  Телефон для контакту: 

У Рівному знайшли посвідчення військового

На вулиці Шевченка у Рівному знайшли посвідчення військового. Документ виданий на ім'я Татаріна Бориса Петровича. За детальнішою інформацією варто звертатися за номером - 096 795 83 31

Більше оголошень