

Не вистачає кваліфікованих працівників
Ринок праці за час великої війни встиг відновитись на понад 90%. За кількістю вакансій ситуація стабілізувалась – роботи достатньо майже для всіх.
Однак усе ще спостерігається інша проблема – не вистачає кваліфікованих працівників.
Далеко не кожен роботодавець має змогу навчати співробітників. Тому тих кандидатів, які одразу готові виконувати робочі завдання, доводиться переманювати, збільшуючи зарплати.
В Україні середня зарплата, за даними великих кадрових порталів, складає 23,5 тисячі грн. За останній місяць середня зарплата зросла всього на 500 грн. При тому серед областей із найбільшою середньою зарплатою, згідно з даними work.ua, традиційно на першому місці опиняється Київщина.
Офіційна статистика фіксує зростання заробітних плат зі значним запізненням. Останні цифри Державної служби статистики – за останній квартал минулого року.
При тому ця статистика показує значно кращі цифри – у четвертому кварталі середня зарплата складала 24,1 тис. грн. Однак тут варто зазначити, що наприкінці року традиційно значно зростає середня зарплата за рахунок річних бонусів, виплати 13-ї зарплати, премій і т.д. Уже у січні офіційний розмір зарплати знижується.
Якщо порівнювати четвертий квартал 2024-го з аналогічним періодом попереднього року, виявиться, що зростання середньої зарплати досягло рівня у 25,6%. Це при тому, що в деяких галузях спостерігається різке підвищення зарплат.
На 30,3% зросли зарплати у будівництві (до 19,4 тисяч грн). Найбільше зростають зарплати у тих галузях, де відчувається найбільший дефіцит кадрів. Це вказує на те, що зростання зарплат передусім пояснюється необхідністю в умовах конкуренції за робітників знаходити нові кадри.
Чи не єдина сфера, де замість дефіциту кадрів спостерігається конкуренція за робочі місця, – IT. Найбільший попит на віддалену роботу.
Посади верстальника, Front-end розробника, вебдизайнера – стабільно на верхівці рейтингу найконкурентніших професій.
Але вже другий місяць поспіль його очолює посада директ-менеджера, тобто спеціаліста з обробки заявок в інстаграм-магазинах.
Серед інших напрочуд конкурентних вакансій – копірайтер, відеомонтажер, перекладач англійської, графічний дизайнер, ретушер, кіносценарист, літературний редактор, адміністратор салону краси й інтернет-магазину, – йдеться у звіті work.ua.
Джерело: obozrevatel
Радіо Трек: НОВИНИ
5 яскравих ознак того, що жінка вже не любить чоловіка, з яким живе
10 звичок із СРСР, від яких потрібно відмовитися сьогодні
Якщо у вас досі висять магніти на холодильнику, заберіть їх. Назвали причину, чому так робити не варто
Кохання на фазенді: як зараз виглядає героїня серіалу «Рабиня Ізаура» (ФОТО)
Професійне зростання – Левам, нові знайомства – Терезам: гороскоп на 27 квітня
Рішення остаточне, гаманці стануть тонші: з 1 квітня вводять неприємні зміни
Зарплати українських чиновників виявилися в рази більшими за бойові у ЗСУ: суми шокують
Виплати надійдуть на рахунок 15 березня: хто з українців отримає до 3 тисяч гривень?
Пів тонни індички і тонна курятини: медзаклад у Рівному оголосив аукціон на закупівлю
Не вистачить навіть на труну: який розмір допомоги на поховання у 2025 році?
У Рівному поблизу мікрорайону Південного, знайшли автомобільний номер ВК 4722 ІО Власник може звертатися за номером: +380972381545
Знайдено посвідчення УБД видане Волошину Олегу Леонідовичу, забрати можна в КЕЧ м. Рівне. Контактний номер: +380972315064
У Рівному поряд з кафе "Fortissimo" знайдено пенсійне посвідчення, на ім'я Ремізова Віра Олексіївна За деталями звертайтесь за номером: +380964330774