Штрафи та навіть в’язниця: за що можуть покарати рибалок у лютому?
Українцям назвали основні випадки

У лютому на більшості водойм України діють сезонні обмеження, оскільки риба перебуває у зимувальних ямах у малорухливому стані. Саме тому ловити в таких місцях заборонено до початку нересту 2026 року, нагадує Державна екологічна інспекція України.
Рибалити дозволяється лише поза зимувальними ділянками — зимовими, донними, поплавковими вудками або жерлицями, використовуючи не більше 7 гачків. Добова норма вилову становить до 3 кг риби та 30 раків на одну людину.
За порушення передбачені штрафи:
- вилов у заборонених місцях — 34–170 грн;
- застосування незаконних снастей — 340–680 грн із конфіскацією улову та спорядження.
Якщо незаконний вилов завдав значної шкоди, настає кримінальна відповідальність — штраф до 85 тис. грн або обмеження волі до трьох років.
Також під суворою забороною — використання електроструму, вибухівки, отруйних речовин та інших небезпечних способів лову, що шкодять довкіллю.
Джерело: ТСН
Радіо Трек: НОВИНИ