Штраф за пакетик «маєчку» – 8500 грн. Екоактивісти в Україні святкують перемогу (ФОТО)

Кажуть, що навіть Польща до такого не додумалася. Це правда?

Екоактивістка демонструє, як вона "задихається від пластику" в Укераїні

В Україні війна, але Екоактивісти святкують перемогу у своїй власній «війні з «маєчками».

Першого січня 2023 року у повному обсязі набрав чинності закон, що забороняє розповсюджувати поліетиленові пакети товщиною до 50 мкм.

Такі пакети заборонені навіть у якості первинного пакування для сипучих продуктів, риби та мʼяса, повідомляє ініціатива Zero Waste Lviv.

Екоактивістки зі Львова вже не перший рік ведуть нещадну боротьбу з "маєчками" на гроші різноманітних іноземних фондів

Тож тепер тонкі й надтонкі поліетиленові пакети мають зникнути з магазинів, супермаркетів, ринків, закладів харчування та надання послуг.

Їх мають замінити біорозкладні пакети, що відповідають європейським стандартам та мають спеціальне маркування і які можна викидати з органічними відходами у спеціальні контейнери для органіки.

Штраф за порушення законодавства становить від 8,5 тисячі гривень, якщо це перший випадок, повторне порушення – від 17 тисяч гривень. Контролювати дотримання законодавства має Держпродспоживслужба.

Як повідомляє Zero Waste Lviv

Пластикові пакети залишаються в минулому році!

 

Адже з 1 січня остаточно вступив у дію закон України, що забороняє розповсюджувати поліетиленові пакетів товщиною до 50 мкм.

 

Навіть у якості первинного пакування для сипучих продуктів, риби та мʼяса. Навіть на платній основі.

Що це означає?

Тонкі й надтонкі поліетиленові пакети (так звані «маєчки» та інші маленькі) мають зникнути з магазинів, супермаркетів, ринків, закладів харчування та надання послуг.

Їх мають замінити біорозкладні пакети (не плутати з оксорозкладними), що відповідають стандартам та мають спеціальне маркування.

Дозволеними лишаються товсті поліетиленові пакети (ті, які зазвичай можна знайти в прикасових зонах супермаркетів, та аналогічні за товщиною). Проте не безкоштовно.

 

Чому ми радіємо заміні поліетиленових пакетів на біорозкладні? - запитують активістки й відповідають:

Бо вони спрощують роздільний збір органічних відходів  Саме так, зібрані в біорозкладні пакети харчові рештки можна викидати в баки для органіки разом із пакетом! Обовʼязково розкажемо детальніше, чому так.

Тепер справа за продавцями, які мають впроваджувати зміни, та Держпродспоживслужбою як уповноваженим контролюючим органом. Сподіваємось, що обмеження швидко запрацюють і в довкіллі поменшає одноразового пластику.

 

А в супермаркетах побільшає людей зі своїми багаторазовими торбинками, адже цей варіант все одно кращий за одноразові пакети, навіть біорозкладні.

 

Інформація підготовлена в рамках Ініціативи з розвитку екологічної політики й адвокації в Україні, яку здійснює Міжнародний фонд «Відродження» за фінансової підтримки уряду Швеції.

Типово запровадження драконівських штрафів та обмежень на "маєчки" в Україні виправдовують забрудненням Індійського океану, де мільярди індусів та азіатів неконтрольовано тонами викидають пластик в океан

Як зазначає дехто в коментарях:

Поляки хер забили на пакети, хоч і в Євросоюзі. А у наших муд*ків, крім пакетів, більше проблем немає.

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4

Максим Розенко

Відкрити плей-лист

Собаку по кличці Сем шукають у Рівному

Пес втік після обстрілів. Він має довгу світлу шерсть, довгі лапи та гострі вуха. Може бути в районі Віденської, Щасливого, Мототреку або Радіозаводу. Номери власників: 068-28-97-319 або 068-041-14-08

У Рівному знайшли посвідчення учасника бойових дій

У Рівному на зупинці 12 школа, знайшли посвідчення учасника бойових дій. Документ виданий, на ім'я Рогожніков Віктор Петрович. За деталями звертайтесь за номером: 099 92 60 612

У Рівному знайшли техпаспорт на прізвище Поліщук

У Рівному 1 листопада знайдено техпаспорт, в районі масив Київський. Документ виданий, на ім'я Поліщук Наталія Володимирівна. За деталями звертайтесь за номером: 096 118 5225

Більше оголошень