Схована на виду: де в Україні знаходиться своя статуя Свободи?

Ви могли цього не знати

Хоча більшість асоціює Статую Свободи з Нью-Йорком, у Львові є своя версія цієї скульптури. Вона знаходиться на проспекті Свободи, 15 — на куполі колишньої Галицької ощадної каси, нині Музею етнографії.

Про це пише Главред. 

Ця фігура сидячої жінки з факелом офіційно називається «Ощадність». Вона символізує економічну незалежність і процвітання Галичини в Австро-Угорщині.

 

Разом із алегоріями промисловості та сільського господарства створює унікальний образ.

Статую встановили між 1891 і 1893 роками за проєктом італійського архітектора Леонарда Марконі, професора Львівської політехніки. Вона виконана в стилі неокласицизму з елементами сецесії.

Будівля має багату історію: раніше тут був готель, військова комендатура, а в 1891 році — Центральна монопольна ощадна каса, збудована на кошти місцевих підприємців.

Львівська статуя молодша за американську на чотири роки і дуже схожа на оригінал. Хоча були чутки про копіювання ідей, жодних доказів цього немає.

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4
Анна Карпець

Анна Карпець

Відкрити плей-лист

Загублено рюкзак із документами

Загублено рюкзак золотистого кольору на зупинці біля Сільпо біля автовокзалу. В ньому  документи, на прізвище Годунко, гроші та дитячі речі. Якщо хтось знайшов, повідомте за номером 0978401501.

Знайдено паспорт у Рівному

Вчора на проспекті Миру на переході біля "Фокстроту" було знайдено пластиковий паспорт України, на ім'я Мікаберідзе Максим Максимович 05.04. 2006 р.н, харківська прописка. Звертатись за телефоном 0979764361 - Богдан

У Рівному знайшли студентський квиток

У Рівному, 1 жовтня, на тротуарі, між Басів Кутом і Щасливим, знайшли студентський квиток. Він належить Січкару Григорію , студенту НУВГП.   Власника просимо звернутись за номером:  +380667642577 — Людмила

Більше оголошень