Школярів оцінять на знання математики та креативність за міжнародною шкалою
Вперше в комп’ютерному форматі
У 2022 році Україна візьме участь в основному етапі міжнародного дослідження якості освіти PISA-2022
PISA надає можливість оцінити компетентності 15-річних учнів.
Проведення дослідження заплановане на квітень-травень наступного року.
В Українському центрі оцінювання якості освіти зазначають що провідною галуззю циклу PISA-2022 стане математика, а додатковою інноваційною галуззю – креативне мислення.
Для України цей цикл буде особливим ще й з огляду на те, що ми вперше проведемо масштабне порівняльне дослідження в комп’ютерному форматі. До вибірки увійдуть ті заклади освіти, які вибере міжнародна агенція Westat.
Ця установа ґарантує, що вони будуть «маленькою моделлю» закладів освіти нашої держави.
Результати дослідження презентуватимемо світовій спільноті в грудні 2023 року, – зазначають в УЦОЯО, коментуючи участь України в основному етапі дослідження.
Як відомо, міжнародне дослідження PISA дає можливість оцінити компетентності 15-річних учнів/студентів, які закінчують навчання в основній школі, із читання, математики та природничо-наукових дисциплін.
Зазначені компетентності прямо не пов’язані з оволодінням шкільною програмою.
Для довідки: у 2016 році Україна вперше долучилася до Програми міжнародного оцінювання учнів – PISA. Програма має на меті порівняти освітні системи близько 80 країн світу. Крім того, велика увага у дослідженні PISA приділяється вивченню факторів, що впливають на успішне навчання учнів.
Радіо Трек: НОВИНИ