Що та скільки давати за колядки. Думки рівнян

Гроші VS Cолодощі

Нагорода за прославляння Ісуса Христа – ось чому дітям дають гроші чи смаколики за колядки. У спільноті «Вилка Мікс Рівне» у фейсбук користувачі поспілкувалися на тему винагород за колядки під відповідним постом.

Одразу скажемо – це дослідження не претендує на серйозність. Ми лише хочемо розповісти у журналістському стилі про те, як реагують на цю традицію різні люди.

Отож під дописом станом на 12:00 було понад 120 коментарів. Частина з них – це гілки дискусій.

Утім, є й достатньо коментарів, де учасники спільноти виказали свою думку щодо винагороди за колядку. Отож:

50 копійок готовий дати один коментатор.

Гривню і мандаринку – також один.

У 3-х коментарях йшлося про 5 грн.

Більшість (8) коментаторів зійшлися на цифрі – 10 грн.

15-20 грн – 5 коментарів.

Якщо гарне виконання колядки, то можна і до 50 грн дати - 6 коментарів.

Пригостити смаколиками готові 6 коментаторів.

Стільки  ж висловили думку, що насамперед важливий дух Різдва і те, що діти прославляють Ісуса Христа. Головне, аби діти співали від щирого серця.

Можете почитати частину коментарів, які ми винесли у публікацію:

Едуард: Традиційно, як наші діди-прадіди, то 50 копійок, а не традиційно - 50 грн і пляшка!

Віотетт: По 50 - то багато, не тра розбещувати молодь, десятку і досвідос.

Тетяна: 5-10 грн чужим, 20-50 своїм)))) Так минулого року давали. Плюс ще цукерки-мандаринки своїм)))

Мирослава: Залежить від, власне, виконання - погодьтеся, часом приходять і колядують "для годиться" (як на роботу прийшли), а часом аж мурашки по шкірі від співу.

Юрій: На мою скромну думку, я б обмежився цукерками... або від 20 до 50 грн.

Віталій: Винагорода? За що? Колядувати потрібно душею і серцем, а не за винагороду! Радіти і прославляти Христове народження, за те що за всіх нас грішних і не грішних муки приймав він страшенні! І тут парадокс, ніякої винагороди він за такі знущання і муки не просив! Якось так!

Олена: Я зазвичай була щедрою до колядників, особливо якщо цікаве і гарне виконання, але в цьому році вирішила давати солодощі. Чому? В минулому році діти використовували гроші на купівлю петард, не вважаю за потрібне це спонсорувати, зважаючи на ситуацію в Україні. Мовчу вже про тварин, всі ветклініки переповнені.

Руслана: Якщо давати гроші, то не менше як буханець хліба коштує так завжди було а то і більше дивлячись як колядують.

Анастасія: Я думаю 5-10 грн на людину і звісно якість співу та підготовленості колядників, бувало давала 100 чужим, але компанія, колядка гарна та переодягнені, видно, що готувались, це приємно.
Тим більше, вони підтримують традицію, жаль, що у нас на районі більше 2-3 разів не приходять ((((

Ирина М.: Вот так продается Божья любовь! 10- 20 грн!!!

Ирина К.: Нічого не дам, навіть не відкрию)) дуже не люблю цього, практично 99% ходять аби грошей просто назбирати. А ми колись як ходили були щасливі солодощам. Памятаю, як бабуся одна дала по пиріжку щойно спеченому, то щастю не було меж. А зараз глянуть скоса, то ще й вийдуть та об@сруть, бо грошей не дали.

Ліза: Коли ходять по хатах здорові лоби по 16—17 років, то і взагалі не пускаю. А діти часто саме «по гроші» і ходять, батьки не розказують для чого ті колядки. Малявкам на компанію з трьох людей можу 30-50грн дати. Якщо вони прийшли не «бекати».

Загалом люди поділяють думку, що важливо, як саме колядник заспіває. Гарний спів, сумлінна підготовка колядників, щирість емоцій дарують справжній різдвяний настрій, тож і дарунків колядникам хочеться дати більше. Головне, аби коляда та подяка за неї були від щирого серця.

Наші новини у ТelegramНомер у Viber: 063-73-4-106-4

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4

Редакція

Відкрити плей-лист

У Рівному шукають собаку породи естонський гончак

Згубилася собака мисливської породи естонський гончак. Прохання повернути загубленого улюбленця за винагороду.

Знайдена картка Приватбанку

 Знайдена картка Приватбанку, універсальна. Територія газотрону. Поверну власнику який назве останні чотири цифри. +380975244009 [media=267008]

Знайдене пенсійне посвідчення

20.01.2022 на вул.Чорновола у Рівному водій VW Sharan BK2748CH Маркушевський В.О. втратив своє пенсійне посвідчення. Аби забрати документи завертайтесь за номером 0677954878

Більше оголошень