Що треба з'їсти 26 квітня, щоб рік не хворіти: народні прикмети

26 квітня за новим церковним календарем вшановують священномученика Василя

Також сьогодні - Світла субота Великоднього тижня.

У православне свято сьогодні звертаються з молитвами до святого Василя, як до заступника за нас перед Господом - просять про підтримку у важкі хвилини. 

Наші предки вірили, щоб не хворіти протягом року, 26 квітня треба обов'язково скуштувати страву з гороху (суп, юшку, кашу).

26 квітня наші предки зустрічали і вшановували ластівок, яких вважали охоронцями домашнього вогнища.

Вірили, що якщо ластівка зів’є гніздо і виведе пташенят неподалік від будинку бездітної пари, то скоро у подружжя народиться первісток.

Також вірили: якщо побачити, як ластівка в'є гніздо, будеш щасливим весь наступний рік.

 

Що не можна робити 26 квітня

Пращури вважали, що не можна 26 квітня стригти волосся. Вірили, що можна сильно посваритися з близькими.

Небажано сьогодні їсти страви з картоплі — почнуться сварки в сім'ї.

За народними повір'ями гріхом цього дня вважається розоряти ластівчині гнізда або ображати птахів - на того, хто порушить, чекають нещастя й біди.

Сьогодні не радять свататися й одружуватися - сім'я буде неміцною, а подружжя - невірним.

Сваритись із близькими сьогодні також не можна - буде складно відновити стосунки.

Народні прикмети на 26 квітня

  • Зозуля часто і голосно кує – на гарну погоду.
  • Якщо ранок з заморозками - ще 7 днів буде мороз.
  • Якщо небо чисте, а день сонячний, то урожай овочів буде щедрим.

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4

Олеся Шевчук

Відкрити плей-лист

Загубилася вівчарка

Пропала вівчарка. Дівчинка, не агресивна, на ім'я ВЄСТА. Бачили її по вулиці Відінській біля АТБ та на площі Перемоги, навпроти магазину Ера. тел. 0964725146

Загублено світло-сірий футляр з окулярами та флешкою

Світло-сірий футляр з окулярами та флешкою загубили сьогодні близько 10:00 по маршруту: проспект Миру, 2 — площа, далі автобус №6 до вулиці Соборної (район авторемонтного заводу, РУМ). На флешці — сканкопії документів жінки та дитини. Відновити їх немає можливості. Прохання до тих, хто знайшов, зателефонувати за номером 0988834144.

У Рівному знайшли ключі

У Рівному на вулиці Київській знайшли ключі. А саме на зупинці біля автосалону, навпроти гуртожитку. Власників просимо звернутись за номером: +380972042103 — Юлія  ОНОВЛЕНО: власник ключів знайшовся!

Більше оголошень