Що садити в липні 2025: повний список культур, які точно дадуть врожай

Що і коли сіяти в липні 2025 року, враховуючи кліматичні умови та популярні культури

Липень — час, коли можна ще посадити швидкоростучі овочі, зелень та прянощі на триваюче літо й осінній врожай.

Що садити в липні:

  • Листовий салат — холодостійкі сорти: сіяти у притінку або під агроволокном, потребує вологи.
  • Редиска — швидкий урожай (3−5 тижнів), добре підходить для посадки в горщики в суху погоду.
  • Буряк — можна сіяти до кінця липня, на осінні коренеплоди.
  • Ріпа, цибуля на перо — холодостійкі, в’ються в пів тіні.
  • Зелень (шпинат, рукола, кріп) — люблять тінь, сіють на початку місяця.
  • Квасоля та горох (ранні сорти) — підходять для липневого посіву в контейнери, люблять тепло.
  • Кабачки, огірки, патисони — висівають на початку липня, потребують тепла і регулярного поливу.
  • Соняшник — декоративний, швидко росте у спеку, сіяти у відкритому ґрунті.
  • Базилік, чебрець, орегано, шавлія — прянощі з любов’ю до сухого тепла, підходять для висадки в контейнери.

Що садити під дощ і що — в суху спеку

Під дощ краще садити: салат, редис, шпинат, рукола — вони швидко проростають, люблять вологу.

В суху спеку: кабачки, огірки, пряні трави — треба мульчувати й поливати часто.

У спеку, на початку місяця: квасоля, горох — добре адаптуються до тепла й дають урожай до перших холодів.

У кінці липня, перед холодами: буряк, ріпа, ріпчаста цибуля — ростуть у прохолодне літо й дають осінній врожай

Зони й терміни

В Україні садівничі зони різні, але у липні умови подібні до помірного клімату. Тож протягом усього липня можна садити томати, огірки, кабачки, редиску, буряк, салат, кабачки.

Важливо враховувати: ближче до осені в північних регіонах варто сіяти холодостійкі культури (ріпу, капусту), а в південних — прянощі.

Джерело

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4

Олеся Шевчук

Відкрити плей-лист

Загублене службове посвідчення прокурора

Загублене службове посвідчення прокурора видане на імʼя Ваколюк Юлії Олександрівни. Прошу вважати недійсним.

Загублено рюкзак із документами

Загублено рюкзак золотистого кольору на зупинці біля Сільпо біля автовокзалу. В ньому  документи, на прізвище Годунко, гроші та дитячі речі. Якщо хтось знайшов, повідомте за номером 0978401501.

Знайдено паспорт у Рівному

Вчора на проспекті Миру на переході біля "Фокстроту" було знайдено пластиковий паспорт України, на ім'я Мікаберідзе Максим Максимович 05.04. 2006 р.н, харківська прописка. Звертатись за телефоном 0979764361 - Богдан

Більше оголошень