Що робити й де треба ховатися під час обстрілів із різних систем озброєння, - пам’ятка
Покрокові інструкції
Служба безпеки України повідомила громадянам, що робити під час обстрілів з різного озброєння. Ці поради можуть врятувати ваше життя.
Під час артилерійських обстрілів системами залпового вогню
Такий обстріл можна помітити і зреагувати.
Вночі це яскравий спалах на обрії. А вдень – димні сліди ракет.
Ховайтеся в підвалі або в іншому заглибленому місці. Вибирайте місце у кутку між несучими стінами та недалеко від вікон та дверей для того, щоб миттєво покинути будинок у разі попадання снаряду.
Під час артобстрілів
Під час артилерійського, мінометного обстрілів чи при авіанальотах не залишайтеся в під’їздах, під арками та на сходах. Також небезпечно ховатися у підвалах панельних будинків, біля авто, АЗС. Такі об’єкти неміцні, вас може завалити.
Якщо бомбардування застало вас на шляху – негайно лягайте на землю, де є хоча б невелике заглиблення. Захист можуть надати бетонні конструкції, канави, траншеї.
Під час обстрілу стрілецькою зброєю
Найкраще сховатися у ванній. Коли це неможливо – варто лягти, прикрившись речами, які можуть захистити вас від уламків скла і куль.
Якщо ви потрапили під стрілянину на відкритому місці – падайте на землю та накрийте голову руками. Ефективним буде будь-яким виступ, навіть тротуар, заглиблення в землі або канава. Укриттям також може стати бетонна сміттєва урна або сходинки ґанку.
Не намагайтеся сховатися за автомобілями або кіосками.
Де б ви не були – тіло повинне бути у максимально безпечному положенні. Згуртуйтеся, ляжте в позу ембріона. Ногами – в бік стрілянини. Прикрийте голову, відкрийте рот, щоб близький вибух не пошкодив барабанні перетинки. Чекайте, поки стрілянина не вщухне.
Зберігаємо спокій. Дотримуємось правил безпеки. Не піддаємось паніці.
Слава Україні!
Радіо Трек: НОВИНИ