Що не можна робити під час грози, щоб не накликати влучання блискавки: народні прикмети
Прикмети наших пращурів
Блискавка досі залишається одним з найзагадковіших явищ природи. За старих часів ходило повір'я, що гроза - Божа кара, а блискавка - головна помічниця у справі вершения доль.
Вважалося, якщо блискавка вбила жінку, то вона була страшною грішницею, а якщо розряд влучив у чоловіка, то він був праведником, і сам Бог покликав його до себе на службу.
Якщо при грозі блискавка влучила в якийсь предмет, вірили, що за ним або в ньому знаходився в цей момент біс.
Якщо уражений блискавкою предмет згорав і на його місці залишався попіл, то вірили, що чорт убитий «божою рукою».
Тому будинки, в які потрапляла блискавка, не поспішали гасити. Та й загасити пожежу, що зайнялася від правиці Божій, за повір'ями, можна було тільки молоком.
Також наші предки вірили, що в момент блискавки й грому не можна дивитися у дзеркало. Вони вважали, що гроза відкриває двері у потойбічний світ і злі духи можуть потрапити у наш світ через дзеркала.
Раніше люди вважали, що після грози уся вода отримує цілющу силу, навіть дощова. Тому була традиція виходити на вулицю та вмиватися краплинами дощу.
А щоби залучити достаток, потрібно перераховувати гроші у момент, коли вдаряє блискавка.
Також, важали, що в розпал грози не можна ходити з розпущеним волоссям і в короткій сукні, всі справи теж намагалися відкласти на потім.
Йти чи їхати посередині дороги в грозу було великим гріхом, а ховатися під одиноким деревом - дурістю.
Щоб застерегти себе від божого гніву наші предки користувалися різними засобами. Говорили, що чорна тварина - кішка, корова або півень рятують своєю енергетикою господарів.
А щоб блискавка не вдарила в будівлю, в щілини під дахом, віконні прорізи або лиштви встромляли березові гілочки, освячені на Трійцю.
Радіо Трек: НОВИНИ