Що клали на поріг 29 січня, щоб захиститись від порчі та пристріту: народні прикмети
29 січня за новим церковним календарем згадують святого Лаврентія Києво-Печерського
Часто в цей день погода була дуже холодною, і сильні морози супроводжував крижаний вітер. У народі казали: «Лаврентіїв день то січнем, то березнем потягне, і теплом приголубить, і морозом віддубасить».
29 січня вважали небезпечним днем. Наші предки вірили, що сьогодні активізуються відьми, тому з дому після заходу сонця намагалися не виходити.
У цей день траплялися різні неприємності, сварки та розчарування. Щоб захиститися від усього лихого, жінки у цей день на вікна і пороги клали по засушеній гілочці полину, чортополоху та звіробою.
Також 29 січня намагалися кожному члену сім'ї дати по три ковтки святої води, щоб вберегтися від біди в цей день.
День вважається жіночим - у народі кажуть, що саме в цей день господиня може привернути в дім щастя і захистити сім'ю від біди. Жінкам потрібно спекти пироги з капустою і пригостити всіх домашніх. Це приверне щастя й успіх, вірили пращури.
Що не можна робити 29 січня
29 січня не можна ігнорувати прохання дітей, а тим більше сварити їх. В іншому разі дитина може опинитися під впливом темних сил, вважали в народі.
Якщо на Лаврентія посваритися, то помиритися вдасться дуже не скоро. За деякими повір'ями, конфлікт 29 січня може навіть призвести до розриву стосунків.
Не можна нічого підіймати на дорозі і приносити в будинок. 29 січня часто ворожать і чаклують, а весь негатив викидають на вулиці.
За народними прикметами цього дня не варто що-небудь різати, рубати, пиляти, колоти - можна поранитися, тому навіть хліб радять не різати, а ламати.
Народні прикмети на 29 січня
- Червоний місяць – до поривчастого вітру.
- Ліс гуде і шумить – чекайте відлиги.
- Якщо 29 січня стоїть туман, а дерева вкрилися інеєм, незабаром потеплішає.
Радіо Трек: НОВИНИ