Що 21 липня віщує благополуччя на весь рік: народні прикмети

У православній церкві 21 липня відзначається пам’ять святого Прокопа

У народі Прокопа називали Жатвенником, оскільки з цього часу починали жати жито. 

Була традиція зав’язувати перший зжатий 21 липня сніп.

Його перев’язували рушником і зберігали в передньому кутку хати до свята Покрови Богородиці, після чого згодовували худобі.

Селяни вірили в те, що саме 21 липня на полях можна зустріти комаху-шкідника, яка звивається в клубок і катається по землі.

В народі вважали, що її приносять на поля вітри з теплих країн і звивають в клубок, який підкочується під ноги першому зустрічному. Якщо людині під ноги попадеться цей клубок, то це, за прикметою, віщує благополучний рік. 

Також 21 липня відзначають День Казанської ікони Божої Матері.

До образу Казанської Богоматері моляться бездітні жінки про народження дітей.

Казанська Божа Матір є покровителькою сімей і допомагає знайти кохання, тому укладати шлюби і хрестити дітей в цей день - дуже хороша прикмета.

Що не можна робити 21 липня

Не варто 21 липня влаштовувати прибирання, мити підлогу і витирати пил. Взагалі будь-яка необов'язкова праця в цей день протипоказана. У свято Казанської Божої Матері це вважається гріхом.

Не рекомендується в цю середу влаштовуватися на роботу, звільнятися, укладати великі угоди і займатися іншою доленосною діяльністю - всі рішення виявляться помилковими.

Прикмети на 21 липня кажуть, що батькам у цей день не можна кричати на дітей, а то вони можуть навіки розлучитися.

Наші предки вірили, що в Прокоп'єв дня не можна купатися у відкритих водоймах, адже «хто купається в Прокоп'єв день – той турбує водяного», який здатний втопити непроханого гостя.

Прикмети на 21 липня

  • У цей день завжди буває гроза
  • На Прокопа-жатвенника сильна спека починається
  • Бджоли стали злішими — до посухи
  • Стиглі стручки акації свідчать, що житня нива дозріла
Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4

Редакція

Знайдено панель від багажника автомобіля

Біля ТРЦ «Арена» знайдено панель від багажника легкового автомобіля.  З вигляду панелі видно, що автомобіль невеликих розмірів.   

Знайдено технічний паспорт на прізвище Садовець

Під час розмитнення авто знайдено технічний паспорт на Volkswagen ВК 3109 ВВ.  На прізвище Садовець Олена Валеріївна, Гощанський р-н.   

Знайдено посвідчення дитини з багатодітної сім’ї на прізвище Антонюк

Посвідчення дитини з багатодітної сім’ї, яке належить Антонюку Богдану Сергійовичу, знайшли у Рівному. Дата видачі 17 січня 2019 р.  

Більше оголошень