Ще двом категоріям українських чоловіків дозволили виїжджати із країни: кого це стосується?

Пояснення юристки

В Україні продовжується дія військового стану, а також відбуваються заходи щодо загальної мобілізації. Відомо, що чоловіки-студенти та викладачі можуть виїжджати за кордон під час воєнного стану в Україні. Однак це стосується не всіх.

Про те, хто і за яких умов може перетинати кордон одному з українських телеканалів, розповіла юристка та адвокат Марія Бекало.

Правилами перетину державного кордону передбачено право виїзду за кордон чоловіків віком від 18 до 22 років, які є студентами денної форми навчання та здобувають освіту рівня бакалавра або магістра медичного, фармацевтичного чи ветеринарного спрямування.

- Виїхати такий студент може лише у рамках програми освітньої академічної мобільності на підставі договору академічної мобільності між навчальним закладом в Україні та іноземним навчальним закладом, - зазначила Марина Бекало.

Для виїзду за кордон у рамках цієї освітньої програми студент має надати у пункті перетину кордону чотири документи: е-квиток студента, військово-обліковий документ, копію договору академічної мобільності та довідку від вузу про направлення студента за кордон на навчання в іноземному навчальному закладі.

В останній мають бути зазначені відомості про відповідну угоду між українським вузом та іноземною установою, термін навчального семестру, протягом якого студент може перебувати за кордоном, відсутність негативних оцінок протягом останніх двох семестрів та фактів перескладання заліків та іспитів та документальне підтвердження рівня володіння мови викладання в іноземному ВНЗ.

- Як ми бачимо, для студентів встановлені досить жорсткі правила та обмеження виїзду за кордон на навчання. І за віком, і за напрямами навчання, і за вимогами до рівня володіння мовою викладання в іноземному виші, - каже Марина Бекало.

При цьому для науково-педагогічних працівників жодних вимог щодо виїзду за кордон не передбачається.

- Звертаю увагу, що порядок виїзду чоловіків, які є науково-педагогічними працівниками українських вишів, ні правил перетину кордону, ні інших профільних нормативно-правових актів не регулюються, - зазначила адвокат.

За словами Марини Бекало, МОН справді складають листи до Державної прикордонної служби з проханням розглянути можливість перетину кордону такими особами.

- Але слід зазначити, що видання або погодження таких листів від МОН не передбачено жодним нормативно-правовим актом.

 

Отже, наскільки прозорою і справедливою є така схема виїзду за кордон і хто з викладачів дійсно має можливість скористатися таким листом від МОН, велике питання», – вважає Марина Бекало.

Водночас чинним законодавством не передбачено відповідальності за неповернення військовозобов'язаних чоловіків у строк, зазначений у відповідних документах для виїзду.

А отже, якщо чоловік не повернеться до України чи повернеться з пропущенням термінів (зазначених, наприклад, у листі МОН), він не буде притягнутий до юридичної відповідальності.

Джерело: Знай.юа

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4

Анна Карпець

Відкрити плей-лист

У Рівному шукають власників загублених ключів

Біля магазина «Копійка» на розі вулиць Грушевського та Гайдамацької (колишня Струтинської) знайшли ключі. Телефонувати за номером: 0689097415

У Рівному втрачено сумку з дитячими речами

Втрачено чорну сумку - шопер з малюнком палаючий кремль в районі Автовокзалу, садок 56. В сумці були дитячий рюкзак та дитяча сумочка з іграшковим птахом папугою. 

Собаку по кличці Сем шукають у Рівному

Пес втік після обстрілів. Він має довгу світлу шерсть, довгі лапи та гострі вуха. Може бути в районі Віденської, Щасливого, Мототреку або Радіозаводу. Номери власників: 068-28-97-319 або 068-041-14-08

Більше оголошень